Oznanila 16. 5. 2021 – 23. 5. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Število udeležencev je lahko do 50 zaenkrat. Se pa razmere izboljšujejo in kmalu bomo v zeleni fazi, ko se bodo ukrepi še bolj zrahljali. Tako se veselimo letošnjih prvoobhajancev in birmancev. Lepo se pripravljamo na prejem obeh zakramentov. Oboji z veseljem prihajajte k večernim šmarnicam, seveda vsi razredi pa k rednemu verouku. Ta teden bomo opravljali tudi devetdnevnico v čast Sv. Duhu, ker v nedeljo obhajamo tretji največji praznik naše vere-BINKOŠTI. Lepo vabljeni tudi k občestvenemu praznovanju v žup. cerkev. Tudi z veseljem prepevajmo pri sveti maši. Počasi bo potrebno sestaviti cerkveni pevski zbor, da se bo sveta maša opravljala tudi ob zborovskem petju. Vabim in prosim tudi še nove pevce in pevke, da se nam pridružijo, da ne bo zborovsko petje čisto zamrlo. Prosim tudi pridne ženske roke, da nabavijo lončnice in jih posadijo v pripravljena korita, da ne bo tako pusto okoli cerkve in župnišča. Če bo potrebno kaj prispevati bom to z veseljem storil.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Nadaljujemo z opravljanjem svetih maš. Radi prihajajte k oznanjenim svetim mašam, saj se udeležba pri sveti maši lahko poveča na 50 udeležencev na eno sveto mašo. Upoštevamo pa še vse preventivne ukrepe (maske in razkuževanje). V nedeljo obhajamo tretji največji praznik naše vere – prihod Svetega Duha ali BINKOŠTI. Lepo vabljeni k občestvenemu praznovanju v žup. cerkev. Zaenkrat še pojemo ljudsko petje pri sveti maši. Potrebno pa bo počasi sestaviti cerkveni pevski zbor, da se bo sveta maša opravljala tudi ob zborovskem petju, da ne bo zborovsko petje čisto zamrlo. Zato g.organist in pevci in pevke pripravite svoje glasove.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk.