Oznanila 16. 4. 2017 – 23. 4. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Obhajamo največji krščanski praznik; Jezusovo zmago nad smrtjo. S svojo smrtjo in vstajenjem je tudi nam odprl vrata večnega življenja. Iskrena hvala za lepo udeležbo pri obredih svetega tridnevja. Še posebno se zahvaljujem ministrantom za pomoč vse te dneve in g. Pavletu. Iskrena hvala cerkvenemu pevskemu zboru za ubrano petje in bralcem božje besede in vsem hvala za očiščeno in okrašeno cerkev in očiščeno okolico. Iskrena hvala za velikodušne darove za uspešno poslovanje. V petek nam je g. Roman pripeljal 3000l kurilnega olja za naslednjo kurilno sezono. Cena olja je kar ugodna. Tudi po Veliki Noči začnemo z obnovo fasade na stavbi zraven župnišča. Ker pa se bliža praznik prvega sv. obhajila, ki bo v nedeljo 21.maja, zato sklicujem sestanek za starše prvoobhajencev. Ta bo jutri na velikonočni ponedeljek zvečer ob 19h v veroučni učilnici. Prosim vas starši, zanesljivo se udeležite srečanja. Jutri in prihodnjo nedeljo bo sv. maša tudi pri Sv. Miklavžu. Lepo vabljeni.

Želim vsem župljanom lepo praznovanje in obilo velikonočnega  veselja.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Obhajamo največji krščanski praznik: Jezusovo zmago nad smrtjo. S svojim trpljenjem, smrtjo in vstajenjem, je tudi nam odprl vrata večnega življenja. Iskreno se zahvaljujem sobratu Tisel Rudiju za pomoč na cvetno nedeljo, na veliko soboto in Veliko noč. V prihodnosti ne bo mogoče izpeljati vseh obredov v velikem tednu zaradi premajhne udeležbe. Ohranil se bo blagoslov ognja, eden blagoslov velikonočnih jedil in velikonočna vigilija, stem da se boste morali prilagoditi duhovniku ki bo vodil te obrede. Na veliko noč bo v prihodnosti tudi samo ena sveta maša vstajnjska v dopoldanskem času. Od prihodnje sobote pa tam nekje do začetka julija bodo vse sv. maše v Mežnariji zaradi obnovitvenih del v žup. cerkvi. Na velikonočno sredo začnemo, če ne bo snega. Najprej bomo odstranili vse klopi, jih z vso skrbnostjo demontirali in jih odpeljali v mizarsko delavnico v Vojnik k Mizarju Marku Ravnaku, kjer jih bo obnovil. Župljani pa bomo pripravili v cerkvi teren za novo namestitev obnovljenih klopi. Predno bodo pripeljane nazaj, bomo dali stene cerkve prebeliti in še marsikaj postorili, da bo svetišče urejeno za naslednja desetletja. Zato prosim vas možje in fantje vzemite si čas in v sredo okoli 9h pridite. Morda ima v župniji kakšen avtoprevoznik tovorno vozilo s cerado. Naj sporoči prosim, sicer bomo morali iskati drugje. Prinesite s seboj tudi urodje, da bomo klopi lažje razmontirali. Morali bomo paziti, da jih ne bomo poškodovali. Poskrbeli bomo tudi za skromno malico in pijačo. Začenjamo z velikim podvigom in sem prepričen, da nam bo uspelo. Tudi občina Dobrna bo prispevala 700€.

Vsem želim lep Velikonočni pozdrav.

Milan žpk