Oznanila 15. 7. 2017 – 22. 7. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k svetim mašam čez teden. Danes je sveta maša tudi pri Miklavžu. V sredo je za našo župnijo dan vednega češčenja svetega Rešnjega Telesa in Rešnje Krvi. Po jutranji sv. maši bomo izpostavili Najsvetejše in ga častili do 10h, ko bo druga sveta maša. Popoldne nadaljujemo od 5h popoldne do večerne sv. maše. Po sveti maši bo zaključek in blagoslov. Vzemite si čas spoštovani  župljani in radi prihajajte ob urah, ki so za to češčenje namenjene. To ne sme iti v pozabo. V nedeljo je Krištofova nedelja. Po obeh sv. mašah bo blagoslov vozil in molitev za srečno vožnjo. Prejeli boste tudi nalepko za avto. Tudi kakšen dar bomo darovali za dobrodelno organizacijo MIVA. V nedeljo popoldne ob 15h pa lepo vabljeni na Kozjak k sv. Joštu, kjer bo škof slovesno blagoslovil novo fasado na župnijski cerkvi in vodil slovesno bogoslužje. Po maši pa ste vabljeni na prijetno druženje. Družina čaka na naročnike.

Želim vam vse lepo in pozdravljam v Gospodu.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Ta teden  bo sv. maša v četrtek, ker bi morali ta dan tukaj častiti Sveto Rešnje telo in kri. Po maši bomo izpostavili in prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Pridite v večjem številu k sveti maši. Vsi pa z veseljem pričakujemo prihodnjo nedeljo, ko bo med nami zopet naš škof Ordinarij dr. Stanislav Lipovšek. Mi smo obljubo držali in župnijsko cerkev preoblekli v tako lepo obleko. Škof si je želel priti med nas, ker pa je zadnjo nedeljo nujno zadržan, zato letos praznujemo en teden prej, da bo lahko med nami. Upam, da pri vabilih nisem koga pozabil. Upam, da se bodo župani odzvali in vsi zlati in ostali botri in botre in župljani in drugi ljudje, saj jih tudi plakati vabijo. Po sveti maši se bomo družili pod šotorom in uživali dobrote pridnih rok. Vsa hrana bo zastonj, za pijačo pa prosimo prispevek po nabavni ceni. Poskrbljeno bo tudi za prijetno glasbo. Lepo pa prosim tudi za praznično nabirko. Morda nam bo tudi vreme šlo na roko.

Želim vam vse lepo in iskreno pozdravljam.

Milan žpk