Oznanila 15. 4. 2017 – 22. 4. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Pred nedeljo Dobrega Pastirja bomo opravljali teden molitev za duhovne poklice. Kako potrebna je molitev saj vemo, da naša celjska škofija nima nobenega bogoslovca in tudi ne semenišnika. Čedalje več župnij je brez rednega dušnega pastirja. Delujoči duhovniki se staramo in nekateri so čisto izgoreli, ker vodijo po dve ali celo tri župnije. Nekaj se bo moralo premakniti v zavesti staršev in mladine, če hočemo, da bo krščanska vera še nadalje živela. Zato smo vsi odgovorni, ki še vsaj malo krščansko živimo in smo povezani z Cekvijo. V nedeljo se bomo ob 15h zbrali v Marijini cerkvi v Celju k molitveni uri za duhovne poklice in ob 16h bo slovesna škofova maša ob somaševanju duhovnikov celjske škofije. Pridružite se tudi župljani župnije Dobrna k temu bogoslužju. Reden verouk je za vse skupine. Tudi tednik Družina je na voljo naročnikom. Tednik Družina pripravlja lepo reportažo o naši župniji. Verjetno bo v mesecu maju. Sam sem že dal veliko informacij, bodo pa še vzpostavili stike z našimi župljani, ki aktivno sodelujejo pri vodenju župnije. Posredoval sem jim telefonske številke. Tisti, ki boste poklicani z  veseljem  sodelujte, da se predstavimo širni Sloveniji.

Želim vam lep in blagoslovljen teden.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 Kakor vidite, smo resno zastavili delo za obnovo fasade na župnijski cerkvi. Delavci so strokovno postavili oder. Naši pridni možje so že odstranili slab omet. Danes bodo gasilci iz Dobrne cerkev temeljito oprali, tako streho kakor tudi stene cerkve in jutri že začno delavci z obnovo. Če bo vreme ugodno, bo v nedeljo že kaj videti. Še enkrat naprošam župljane, da za vsak dan ena družina ob 11h pripravi topel obrok za pet delavcev. Vezni člen z družinami je gospa Jelka Rek. Delavci jedo hrano in ni potrebno komu posebej pripravljati. Živeti ob topli hrani je drugače, kakor ob sendviču. Tudi storilnost je večja. Prosim tudi za seznam vseh, ki boste poskrbeli za hrano, da se vam vem zahvaliti. Začnete z jutrijšnjim dnem, potem pa bodo sproti povedali. Trkam pa tudi na dobroto src botrov in boterc. Veliko se vas je že izkazalo, tako smo že sedaj na 10000€, vendar bo še veliko potrebno. Čakamo tudi na denar od velenjske občine. Upam, da bodo pravočasno nakazali, kot so obljubili. Potrebno bo tudi obnoviti polkne za zvoniku, zamenjati pločevino ob zvoniku in streho cerkve, železne gitre na oknih bo potrebno zaščititi s posebno barvo. Sedaj je potrebno misliti na vse, da bo potem mir vsaj nekaj deset let.

Ponosen sem na vas župljani in župljanke in držimo skupaj.

Milan žpk