Oznanila 15. 3. 2020 – 22. 3. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k molitvi po družinah, da nevarnost KORONAVIRUSA čimprej mine, da bomo začeli normalno življenje in tudi na cerkvenem področju pastoralno življenje. Ne morete si misliti, kako se počutim, ko moram sam maševati. Mašujem vsak dan ob 7h zjutraj po namenu vas župljanov. Vi pa v tem času molite doma. Ko se  bo začelo število okuženih zmanjševati in ne bo več naraščalo bo verjetnost Epidemije tudi preklicana. Zato pa bodimo disciplinirani in upoštevajmo navodila vseh, ki so za to odgovorni. Ko vas pot zanese na Dobrno, pridite tudi v župnijsko cerkev molit pa tudi pred Marijo kakšno svečko prižgite. Do preklica ne smemo krščevati, poročne slovesnosti so odpovedane, v primeru smrti družinskih članov je pogrebna svečanost v ožjem družinskem krogu. Vse se dogaja pri mrliški vežici. Pogrebna sveta maša se opravi kasneje. Če imate kakšna vprašanja sem vedno dosegljiv na moj MOBITEL  04l 772  138. in na hišni telefon, če sem v župnišču. Počasi se pripravljamo na obnovo cerkvenega zvonika. Ta teden bom dobil ponudbo za postavitev odra  na zvoniku in predračun. Dobiti moram tri predračune; prvič za postavljanje odrov, drugič predračun za 300m bakra in predračun za izvedbo samega dela na ostrešju zvonika. Ko bomo račune potegnili skupaj, bomo videli pri čem smo, ali bomo začeli z deli takoj, ali pa bomo morali še počakati in še zbrati finančna sredstva, če bo preveč manjkalo. Trenutno imamo 30.000 € na banki. Ne glede na trenutno situacijo ne mirujem, da bi le zdravje služilo. Pa brez panike.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Vabljeni k molitvi, da ta nevarnost bolezni čimprej mine in da začnemo normalno življenje. V tem času ni mogoče krščevati, v primeru smrti je pogreb v družinskem krogu brez svete maše, poroka se sme izvršiti le ob sodelovanju prič, duhovnik lahko mašuje po namenu župljanov samo zasebno, svojci pa v tistem času molijo doma. Ko bo nevarnost minila, bomo vse nadoknadili. Uradna volitev v ŽPS se preloži za nedoločen čas. Na Kozjaku novo sestavo že imamo, ker smo s temi dejavnostmi pohiteli. Nekateri člani ostanejo iz prejšnje sestave, drugi so poslanstvo sprejeli zavestno in prostovoljno. Vse bom pravočasno objavil. Vse župljane lepo pozdravljam, z željo, da se čimprej srečamo in nadaljujemo z pastoralnim delom v župniji.

Milan žpk