Oznanila 15. 2. 2015 – 22. 2. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Zaključili smo krog navadnih nedelj in z pepelnično sredo začenjamo sveti postni čas; duhovno pripravo na velikonočne praznike, ki bo trajala 40 dni. Po norčevem pustu si bomo sneli maske in si nalili čistega vina. Zopet bomo lahko premerili daljo in nebeško stran našega odnosa do sebe, do Boga in do naših bližnjih. Seveda svet in naša družba nam ponuja kruha in iger; od nas samih pa je odvisno, kaj bomo sprejeli in izbrali. Popolnoma svobodno izbiramo kakor Adam in Eva v raju in njiju je drago stala neposlušnost božjemu Duhu. Raje sta se dala premotiti hudemu duhu, ker sta gledala kratkovidno in mislila na trenutne užitke, na posledice pa nista računala. Zato je postni čas res priložnost, da analiziramo svoje duhovno stanje in se vprašamo ali smo še kristjani, če enkrat na leto pridemo v cerkev ali niti to ne, ki želimo imeti otroke pri sv. zakramentih pa se nič ne potrudimo za krščansko vzgojo. Za vse drugo imamo čas, za vse raznovrstne zabave, prireditve, izlete, le v nedeljo nimamo časa za sveto mašo in imamo nešteto izgovorov, kaj vse moramo postoriti v nedeljo. Te negativne vzorce prenašamo na mladi rod in jih s svojim vedenjem bolj odvračamo, kakor pa spodbujamo. Otroci že tako nimajo nikjer lepega zgleda in še doma ga ne dobijo. Zato nam postni čas kliče; spreobrnite se in verujte Evangeliju. Začnimo znova. Ni še prepozno. Kličem staršem prvoobhajancev in birmancev, prihajajte z otroki k sveti maši, sicer bom moral dobro razmisliti, kdo bo šel k svetemu obhajilu in kdo k sveti birmi, ker ni ne otrok in ne staršev nikoli k sveti maši pa sta to dva najpomembnejša zakramenta, ki uvajata otroke v krščansko vero. Pozanimajte se starši, če ta dva zakramenta lahko kupite v trgovini, ker mislite, da se da vse kupiti in plačati. Meni boste zelo olajšali delo, ker itak ni nič cenjeno in ovrednoteno to kar kateheti delamo z vašimi otroki in se zanje trudimo. Prihodnjo nedeljo bo pri obeh sv. mašah priložnost za sveto spoved. Vokalna skupina IN SPIRITU iz Vojnika vabi na 3. festival malih vokalnih skupin v zdraviliški dom na Dobrni v soboto 21.februarja ob 18h. Lepo priporočam udeležbo in poslušanje pesmi v harmoniji srca in duše.

Vaš Milan žpk