Oznanila 15. 11. 2020 – 22. 11. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Do preklica opravljam svete maše ob delavnikih in ob nedeljah brez udeležbe ljudi. V duhu sem povezan z vsemi živimi in rajnimi za katere molim. Povežite se tudi župljani vsak dan z menoj v jutranjih urah. Navadno mašujem zjutraj ob 6.30h. Vsaj 14 dni bodo še trajali ti ostri ukrepi, da bi se končno zajezil virus, potem upam, da bodo začeli ukrepe rahljati. Zadnja nedelja v novembru je že prva ADVENTNA NEDELJA. Bomo delali letos adventne venčke in druga adventna znamenja? Miklavževanje in obdarovanje otrok žal letos odpade. Če bodo razmere toliko ugodne bomo za Božič ali pa na nedeljo svete družine obdarovali otroke, pod pogojem, da  bo vse kolikor toliko normalno. Upam, da se bom v pobožičnem času lahko srečal z župljani in vam prinesel Marijanski Koledar za leto 2021 in eno posebno knjižico z raznovrstnimi molitvami in kratkimi razmišljanji za čas in težave s katerimi se srečujemo.

Skrbimo za zdravje in ostanimo med seboj povezani. Oznanila vas čakajo v cerkvi.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Zaradi vse večjega širjenja Koronavirusa smo zopet tam kot smo se znašli spomladi. Upajmo, da ukrepi ne bodo predolgo trajali. Vse svete maše z ljudstvom so do nadaljnega ukinjene, tudi delitev svetih zakramentov. Pogrebi se bodo vršili samo pri vežici ob navzočnosti najožjih družinskih članov do 10 oseb. Priporočam vam molitev, da virus čimprej izgine in da ostanemo zdravi in med seboj povezani. Na Dobrni vsak dan mašujem za rajne obeh župnij in bom v duhu povezan z rajnimi in z  vami. Vse svete maše, ki bi jih moral opraviti tukaj pri Sv Joštu so prestavljene v prihodnost. Ognjišče za november čaka na naročnike. Ne vem, kako vam ga naj dostavim, ker nimam naslovov od naročnikov. Na voljo so tudi družinske pratike za leto 2021 in tudi Marijanski koledarji za naslednje leto.

Bodimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk