Oznanila 15. 11. 2015 – 22. 11. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Iskreno vabljeni k delavniškim sv. mašam.V soboto bo v večnamenski dvorani v župniji Vojnik ob 15h  srečanje vseh članov župnijskih pastoralnih svetov naše dekanije. Pred  nami so pomembne pastoralne naloge v novem pastoralnem letu, ki ga začenjamo na prvo adventno nedeljo. Člani župnijskega pastoralnega sveta so pomembni dejavniki, ki pomagajo duhovnikom pri uresničevanju pomembnih nalog, ki jih duhovnik sam ne zmore. V bodočnosti bo še težje, ker se število aktivnih dušnih pastirjev krči. Seznanjeni bomo z začetkom praznovanja 10.obletnice obstoja celjske škofije, z začetkom leta Božjega usmiljenja, ki ga je razglasil sveti oče in ga začnemo obhajati na drugo adventno nedeljo. Gotovo pa bo najpomembnejši dogodek v prihodnjem letu vseslovenski shod družin. Gotovo pa bomo seznanjeni tudi z pripravami na Referendum o družinskem zakoniku, pri katerem bomo morali vsi dejavno sodelovati. Prosim res za zanesljivo udeležbo, da ne bomo na repu vseh župnij. Pred nami je god Sv. Miklavža in mnogi starši se že zanimajo, ali nas bo tudi letos Miklavž obiskal. Sporočam, da nas bo obiskal na večer pred svojim godom in po svojih močeh obdaroval otroke, vključno z tretjim razredom in nazaj. Pri tem mu boste tudi starši pomagali z prispevkom 10€ na otroka. Zato prosim, začnite čimprej prijavljati otroke, da vemo za število. Reden verouk je za vse skupine. Družina čaka na naročnike.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk