Oznanila 14. 5. 2017 – 21. 5. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Nadaljujemo z šmarničnimi srečanji zjutraj in zvečer. V sredo popoldne starši prvoobhajancev in starši birmancev temeljito očistite cerkev in okolico. Breze z napisom Bodi pozdravljen Zlati moj dan postavite v soboto zjutraj. Cerkev naj bo okrašena do sobote dopoldne do 10h, ker se nato začnejo slovesnosti z sv. krsti in potem poročna sv. maša. V nedeljo bo ob l0h slovesnost prvega sv. obhajila 13 dečkov in deklic. Lahko boste že pred sv. mašo naredili kakšen posnetek, ostalo pa po sv. maši. Prve tri klopi na levi in desni strani v cerkvi so namenjene vam družine z otroki prvoobhajanci. V petek ob 18h bo prva sv. spoved za otroke v veroučni učilnici, za starše pa v cerkvi, kjer bo spovedoval g. Srečko.Starši, dajte otrokom lep zgled.V nedeljo po slovesnosti v cerkvi bo v novi veroučni učilnici pogostitev za prvoobhajance in njihove starše, brate in sestre. Od nedelje 21.maja pa do nedelje 11.junija bo po naši župniji romal kip fatimske matere božje. Da bi ga sprejela cela župnija, se bo zato Mati božja ustavljala po družinah in to v večernem času ob 20h. Zato naprošam 21 družin, ki bi velikodušno sprejele kip Matere božje in mene kot vašega župnika, ki bom kip pripeljal k vaši družini in pri tej družini bom vodil kratko molitveno uro, kot je po programu. V vsakem zaselku bo Marija gostovala trikrat oz.dvakrat. Začeli bomo v Parožu, nato v Loki, Lokovini in tako naprej, tako kot vršim božični blagoslov. Z veseljem se prijavljajte; to je blagoslov za družino in čast in ponosni bodite. V nedeljo bom objavil za ves teden srečanja.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam. V sredo goduje naš farni zavetnik Sv. Jošt, zato bo tukaj sveta maša, da se mu priporočimo, da bomo mogli vsa dala uspešno opraviti. V soboto tukaj ne bo sv. maše, ker imam poročno sv. mašo ob 17h. V nedeljo bo tukaj maševal g.Srečko, ker imamo na Dobrni prvo sv. obhajilo. Sprejmite sporočilo z razumevanjem. Obnovitvena dela v cerkvi tečejo po načrtih. Iskrena hvala možem, ki ste ta teden tako lepo uredili kamniti tlak. Ta teden nadaljujejo s čiščenjem sten, zaščito in s pleskanjem in z ureditvijo z elektriko. Jutri pride tudi strokovnjak za ozvočenje, da dorečemo stvari. Dobrotnik iz župnije mi je v ta namen daroval 500€. Iskrena hvala. Kupil sem za cerkev 9 stenskih luči za novo osvetlitev cerkve. Nabavil bom še 6 reflektorjev za osvetlitev oltarjev. Iskrena hvala vsem, ki ste naklonjeni tej prenovi in tudi velikodušno darujete prostovoljne prispevke. To je verjetno zadnja tako velika prenova, ki bo zdržala nekaj generacij. Sicer, kdo pa bo prenavljal, ko pa vidimo, kako se svet vrti. Smo pa tista generacija, ki se še zaveda svoje odgovornosti in skupaj lahko še veliko postorimo. Zato iskrena hvala za sodelovanje.

Milan žpk