Oznanila 14. 4. 2019 – 21. 4. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Z današnjo nedeljo stopamo v neposredno bližino Jezusovega trpljenja in vstajenja. S cvetjem in zelenjem  spremljamo tudi mi Jezusa na njegovi poti k zmagi nad trpljenjem in ga spremljamo v slavo vstajenja. Vse to bomo še posebno doživljali v SVETEM TRIDNEVJU, ko bomo na Veliki četrtek obhajali spomin zadnje večerje –  postavitev svete maše, posvečenje apostolov v duhovnike in molili za edinost med verujočimi. Na Veliki petek bomo poslušali poročilo o trpljenju našega Gospoda Jezusa Kristusa. Letos nam ga bodo ministranti pod vodstvom Slakan Primoža prav v živo predstavili. Bo zelo zanimivo. Nato bomo molili in peli prošnje in častili Jezusov križ od koder je prišlo odrešenje. Nato pa bomo prejeli še sveto obhajilo. Na veliko soboto bo blagoslov ognja in gobe ob 7h zjutraj. Prvi blagoslov velikonočnih jedil v žup. cerkvi bo ob 8.30h, pri križu na Klancu bo ob 9.30h, pri Kristanovi kapeli bo ob 10.30h, pri Flisovi  kapeli bo ob 11.30h, V cerkvi Sv. Miklavža bo ob 12.30h, nato v žup. cerkvi bo ob 13.30h in še blagoslov ob 14.30h in zadnji blagoslov v Lokovini bo ob 15.30h. Velikonočna vigilija bo ob 19h. Pri blagoslovih velikonočnih jedil lepo naprošam za darove za božji grob v Sveti Deželi. Vstajenjska maša bo ob 6h zjutraj. Druga slovesna ob ljudskem petju pa ob 11h. Iskreno vam priporočim praznično nabirko. Jutri in v torek še obiskujem bolne in ostarele. Šolska mladina nima verouka ta teden.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Z današnjo nedeljo stopamo v neposredno bližino Jezusovega trpljenja in vstajenja. S cvetjem in zelenjem spremljamo tudi mi Jezusa na njegovi poti k zmagi nad trpljenjem in ga spremljamo v slavo vstajenja. Vse to bomo še posebej doživljali v SVETEM TRIDNEVJU, ko bomo na Veliki četrtek obhajali spomin ZADNJE VEČERJE – postavitev svete maše, posvečenje apostolov v duhovnike in molili za edinost med verujočimi. Na VELIKI PETEK bomo poslušali poročilo o trpljenju  našega Gospoda Jezusa Kristusa. Nato bomo molili in peli prošnje in častili Jezusov križ od  koder je brišlo odrešenje. Nato pa bomo prejeli še sveto obhajilo. Na VELIKO SOBOTO bo zjutraj blagoslov ognja – gobe. Zaradi časovne stiske bo popoldne ob 17h velikonočna vigilija združena z blagoslovom jedil. Letos vodim obrede na obeh župnijah, zato ne morem drugače. Sprejmite sporočilo z razumevanjem. V prihodnosti bo še težje. Vstajenjska maša z procesijo bo ob 8.30h (če bo vreme ugodno), sicer bo vse v cerkvi. Izkažite se in malo več darujte za cerkvene potrebe. Letos bi radi vsaj en del župnišča obnovili. Prosim za pomoč pri svetem tridnevju, kajti sam ne morem vsega narediti. Vsak dan prihajajte ključarji, saj vidite, da ni ministrantov. Prejeli boste tudi knjižico o gospodu zlatomašniku Antonu Krncu. Cena je 10€. Vredno jo je prebrati.

V veselju pričakujmo VELIKO NOČ.

Milan žpk