Oznanila 14. 2. 2021 – 21. 2. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA. 

S pepelnično sredo začenjamo drugi MOČNI čas v Cerkvenem letu, ki bo trajal 40 dni. V sredo lepo vabljeni v večjem številu k spokornemu bogoslužju, blagoslovu pepela in k pepeljenju. Duhovnik se ne bo nikogar dotaknil, le blagoslovljen pepel bo udeležencu potresel na glavo in izgovarjal besede: “Spreobrni se in veruj Evangeliju.” Nato bomo nadaljevali s sveto mašo. Vse postne petke bomo pred sveto mašo molili sveti križev pot in ob nedeljah pred večerno sveto mašo. Izkoristimo letošnji postni čas, saj se je lani prav v tem času začel koronavirus in smo bili prikrajšani za skupno občestveno praznovanje Velike noči. Upajmo, da bo letos bolje. Če bomo s prvim marcem tudi začeli z veroukom, potem bomo v juniju imeli in prvo sveto obhajilo in sveto birmo. O vsem vas bom pravočasno obvestil. Upoštevajmo pa vse varnostne ukrepe, ki jih predpisuje NIJZ in Vlada. V cerkvi so vsa mesta označena, kjer lahko sedite in razkužila je dovolj na zalogi. V torek pa se v mejah možnega le poveselimo, saj je pust.

Bodimo zdravi in med seboj povezani.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

S pepelnično sredo začenjamo drugi MOČNI čas v Cerkvenem letu, ki bo trajal 40 dni. V sredo lepo vabljeni v večjem številu k spokornemu bogoslužju, blagoslovu pepela in k pepeljenju. Duhovnik se ne bo nikogar dotaknil, le blagoslovljeni pepel bo udeležencu potresel na glavo in ob tem izgovarjal besede: “Spreobrni se in veruj Evangeliju.” Nato bomo nadaljevali s sveto mašo. Izkoristimo letošnji postni čas, saj se je lani prav v tem času  pojavil koronavirus in smo bili prikrajšani za skupno občestveno praznovanje Velike Noči. Upajmo, da bo letos bolje. Upoštevajmo pa vse varnostne ukrepe, ki jih predpisujeta NIJZ in VLADA. V cerkvi je prostora dovolj, razkužila imamo na zalogi, maske pa morate imeti sami.

Bodimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk