Oznanila 14. 2. 2016 – 21. 2. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Začeli smo sveti postni čas in s tem tudi pripravo na velikonočne praznike. Izkoristimo ta milostni čas za poglobitev naše vere, za duhovno rast. Naj nam molitev, post in dobra dela pomagajo tudi k zdravemu načinu življenja. Poleg osebne priprave na praznike vam priporočam redno udeležbo pri sv. maši ob nedeljah in praznikih in k udeležbi k pobožnosti sv. križevega pota ob petkih pred večerno sv. mašo in ob nedeljah pred jutranjo sv. mašo. V tem času iskreno vabim veroučence, da se nam pridružijo, zlasti birmanci in prvoobhajanci, da se seznanijo z Jezusovo velikonočno skrivnostjo. Starše prosim, da si vzamejo čas in da skupaj z otroki obiskujejo sv. maše. To ni proč vržen čas, ampak dobro naložen kapital za naprej tako za starše kot tudi za otroke in seveda za vsakega izmed nas. Ta teden je reden verouk za vse skupine. Naročniki Družine, čaka vas vaš izvod.

Lepo preživimo teden, ki je pred nami.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Začeli smo sveti postni čas in s tem tudi pripravo na velikonočne praznike. Izkoristimo ta milostni čas za poglobitev naše vere, za duhovno rast. Naj nam molitev, post in dobra dela pomagajo tudi k zdravemu načinu življenja. Poleg osebne priprave na praznike vam iskreno priporočim redno udeležbo pri sv. maši ob nedeljah in praznikih in tudi ob sobotah je lepa priložnost. Ob sobotah bomo pred sv. mašo molili sveti križev pot. Šolsko mladino in starše lepo vabim, da skupaj prihajajo k sv. mašam. Moliti in se udeleževati sv. maš ni proč vržen čas, ampak dobro naložen kapital za naprej. Potrebno si je vzeti čas in malo dobre volje je potrebno. V nedeljo ste darovali 92€ za cerkene potrebe in družina Mijatović je darovala 100€. Iskrena hvala. Cena kurilnega olja je sedaj ugodna, dobro bi ga bilo nabaviti po tej ceni, da ne bo kasneje cena zopet poskočila. Šolska mladina, ki obiskuje šolo na Dobrni ima ta teden reden verouk.

Lepo preživimo teden, ki je pred nami.

Milan žpk