Oznanila 14. 2. 2016 – 21. 2. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes tri dekanije, ki smo povezane v Celjski Nad dekanat to je Nova Cerkev, Žalec in dekanija Celje organiziramo svetoletno romanje v celjsko stolnico.Ob 15h začnemo z bogoslužjem, nato bo nagovor škofa sledilo bo spokorno bogoslužje in bo priložnost za sveto spoved .Župnije molimo sv. križev pot in nato bo  sledila škofova sv. maša ob somaševanju duhovnikov vseh treh dekanij. Prosim člane ŽPS in ključarje, da se srečanja udeležite in prosim ostale župljane, da se pridružite nepozabnemu srečanju. V vseh svetoletnih cerkvah je redna priložnost za sv. spoved in se lahko prejme svetoletni odpustek po navedenih navodilih. Vse najdete v zloženki, ki smo jo v nedeljo delili in še je na voljo. Vabim tudi ministrante, da se mi pridružijo. Ta teden ni verouka zaradi zimskih počitnic. Lepo vabljeni k sv. mašam in k molitvi križevega pota. Jutri se poslavljamo od rajne Smrečnik Frančiške. Priporočam jo v molitev in za svete maše. Naročniki Družine prejmete svoj izvod. Na zloženkah, ki ste jih prejeli je napisana MOLITEV ZA USMILJENJE.  Vključujte jo v vsakdanjo osebno ali družinsko molitev. Tudi v cerkvi jo bomo molili občestveno. Postanimo  tudi mi obličje usmiljenega Boga.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Danes tri dekanije, ki smo povezane v Celjski Naddekanat, to je Nova cerkev, Žalec in dekanija Celje organiziramo svetoletno romanje v celjsko stolnico. Ob 15h začnemo z bogoslužjem, nato bo nagovor škofa ali svetoletna kateheza. Sledilo bo spokorno bogoslužje in priložnost za sveto spoved. Predstavniki župnij molimo sv. križev pot in nato bo sledila škofova sv. maša ob somaševanju duhovnikov vseh treh dekanij. Prosim člane ŽPS in ključarje, da se srečanja udeležite in prosim ostale župljane, da se pridružite nepozabnemu srečanju. V vseh svetoletnih cerkvah je redna priložnost za sv. spoved in se lahko prejme svetoletni odpustek po navedenih navodilih. Vse najdete v zloženki, ki smo jo v nedeljo delili in še je na voljo. Ta teden ni verouka zaradi zimskih počitnic. Lepo vabljeni k sv. mašam in molitvi križevega pota ob sobotah. Na zloženkah, ki ste jih prejeli je napisana MOLITEV ZA USMILJENJE. Vkjučujte jo v osebno in družinsko molitev. Tudi v cerkvi jo bomo molili občestveno. Postanimo tudi mi obličje usmiljenega Boga.

Milan žpk.