Oznanila 14. 12. 2014 – 21. 12. 2014 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V torek začenjamo devetdnevnico v čast božjemu rojstvu. Prihajajte v večjem številu k sv. maši in vsak dan bo priložnost za sveto spoved. Čas je tudi, da pripravimo mah za jaslice, da bo suh, ko jih bomo postavljali. Naj bo vse čimbolj naravno, brez plastike. Nekatere družine imajo tudi več let isto smrečko v lončku, in ko je dovolj velika jo posadijo v naravo. Tako smrečkam ne vzamemo življenja ampak so lep spomin na praznovanje našega najlepšega praznika, ki je praznik življenja in ne smrti. Veroučne skupine, ki jih jaz poučujem verouk bodo ta teden opravile božično sv. spoved. Prvi, drugi in tretji razred pa jemljejo snov po programu. V petek bom pred in po verouku obiskal ostarele brate in sestre po župniji, ki jih sicer ne obiščem za prvi petek. Prinesel jim bom sveto obhajilo, da se bodo tudi ti naši preizkušeni bratje in sestre duhovno pripravili na praznik Božjega rojstva. Tudi letos bi se rad srečal z družinami po župniji in ob jaslicah bomo molili za zdravje naših družin in za božji blagoslov v novem letu. Že se veselim vsake družine in posameznika, ki vas bom srečal in že sedaj molim za vas. Ob tej priložnosti vam bom prinesel knjižico za spomin, Marijanski koledar in kdor bo želel tudi Družinsko Pratiko. Rad bi spoznal vse družine v župniji, kajti vsi smo naši. Nikogar ne izključujem, nikogar ne sprejemam z predsodki, vem da me tako tudi večina sprejama v župniji. Lahko rečem, da se lepo počutim med vami. Zato je prav, da se res osebno spoznamo. Nikoli ne vemo, kdaj bomo drug drugega potrebovali. Prosim obnovite naročnine za verske tiskovine za prihodnje leto. Družina čaka na naročnike.

Želim vam lep preostanek adventnega časa.

Vaš Milan, župnik