Oznanila 13. 8. 2017 – 20. 8. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

V torek je za našo župnijo veliki praznik, saj obhajamo Marijino Vnebovzetje in naša župnijska cerkev je posvečena Mariji Vnebovzeti. Je tudi dela prost dan, zato vabim vas župljani in farane tudi od drugod, da se nam pridružijo. Slovesno somaševanje bo zjutraj ob 7h in nato ob 10h telovska procesija, peti evangeliji in blagoslovi z Najsvetejšim. Sveto mašo bo vodil in pridigal gospod prof. Srečko Reher, ki mi tudi čez leto pomaga ob različnih priložnostih. Tudi pri mašah se priporočim za praznično darovanje. Po slovesnosti v cerkvi pa se bomo pri cerkvi in župnišču družili ob dobrotah naših gospodinj in dobri kapljici naših vinogradnikov, sokove in druge napitke pa smo nabavili v trgovini. Suhomesnate izdelke lahko že jutri zvečer zrežete, da boste v torek hitreje pripravile obložene kruhke. Ostale dobrote pa prosim dostavite v torek do osme ure zjutraj, da vidimo z koliko dobrotami bomo razpolagali. Dekleta, fante, može in žene naprošam za postrežbo. Družino prejmete naročniki.

Želim vam vsem lepo praznovanje.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. V torek je največji Marijin praznik: Njeno Vnebovzetje. Tukaj bo sveta maša popoldne ob 17h, ker imamo slovesnost dopoldne na Dobrni, kamor ste iskreno  vabljeni in potem tudi na pogostitev. V kolikor še niste nekateri prejeli zahvale in priznanja, lahko  prejmete po sveti maši. Ko nam je uspelo tako lepo obnoviti notranjost cerkve pa se začenjamo pripravljati na obnovo fasade, da bomo ob prihodnji lepi nedelji slavili tudi uspešen zaključek del na  fasadi. Potem bo cerkev za nekaj desetletij rešena pred propadanjem. Zato tudi za fasado prostovoljno darujte z takim veseljem, kot ste za obnovo notranjosti cerkve.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk