Oznanila 13. 5. 2017 – 20. 5. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Ta teden nadaljujemo z devetdnevnico v čast Sv. Duhu, saj v nedeljo obhajamo praznik Sv. Duha ali Binkošti. Ta milostni čas je še prav  posebno namenjem našim birmankam in birmancem, ki bodo v nedeljo 27. maja prejeli zakrament sv. birme. Danes pa se veselimo 21 deklic in dečkov, ki pa so se prvič  srečali z Jezusom v svetem obhajilu. Po vsem dogajanju v cerkvi se bomo potem preselili v veliko učilnico na skromno pogostitev. To spada zraven. Otroci bodo tudi prejeli spomin za prvo sv. ohajilo. Slike bodo pripravljene do srede, zato prosim starši da v sredo pred šmarnicami to je ob 18h dvignete slike v veroučni učilnici in poravnate. Z veseljem nadaljujte z obiskom šmarnic in prejemajte Jezusa v svoje srce. Z mojimi skupinami še nadaljujemo z veroukom, ostali pa po dogovoru s katehistinjama. Veroučno šolo bomo uradno zaključili v nedeljo 10. junija z zahvalno sv. mašo. Danes lahko prejmete izvod Družine na družino zastonj, saj je v njej reportaža o naši župniji. Iskrena hvala sodelavkam in sodelavcem za spodbudne izjave. Lepo je vse skupaj izpadlo. Če vsi ne boste dobili izvod, ki bi ga želeli, mi prosim sporočite, da bom še naročil.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk.

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Obnova fasade na župnijski cerkvi je zaključena, sedaj se mora nekaj dni sušiti. V tem času pa lepo prosim, če zaključite z deli na polknah in številčnici na stolpni uri. Cela cerkev bo pleskana z belo fasadno barvo. Na zvoniku bodo kapni venci, vogali sten na zvoniku, okvirji oken in vsi izstopajoči deli pobarvani. Pravo barvo še morano določiti, da bo nekaj lepega in trajnega. Vso barvo nam bo podaril gospod Drago Pirih direktor hotela Triglav na Dobrni, tudi barvo za polkne in železne gitre na oknih. Nisem še dobil zaključnega računa za obnovo fasade. Čakamo na pogodbo s strani Občine Velenje za delno finansiranje del na fasadi. Upam,da bomo  razumljeni in uslišani. Prosim vas župljani za pomoč, kdor bi še lahko kaj prispeval. Sicer so bomo morali zadolžiti.

Naj vas spremlja božji blagosliv.