Oznanila 13. 4. 2014 – 20. 4. 2014 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

S cvetno nedeljo stopamo v Veliki teden in v Sveto Tridnevje pred Veliko Nočjo. Danes blagoslavljamo zelenje in vzklikamo Kristusu Kralju: >Blagoslovljen, ki prihajaš v imenu Gospodovem.< V svetem tridnevju res lepo vabljeni v večjem številu k sv. mašam. Na veliki četrtek se zahvaljujemo za sv. Mašo in za dar duhovništva. Na veliki petek se spominjamo Jezusove smrti na križu, zato častimo njegov križ in se zahvaljujemo za dar odrešenja. Na veliko soboto blagoslavljamo ogenj in gobo, s katero bomo pokadili naše domove. Sledili bodo blagoslovi velikonočnih jedil v župnijski cerkvi, ob vaških križih in kapelicah in ob 19h bomo začeli velikonočno praznovanje z VIGILIJO. Z velikim veseljem se bomo pripravili na vstajenjsko procesijo na Veliko noč ob 6.30h, zapeli bomo zahvalno pesem in nadaljevali z sveto mašo. Če je le mogoče zaužijte velikonočni zajterk skupaj cela družina, zato je druga slovesna sv. maša ob 11h. Ob blagoslovih jedil nekaj darujte za vzdrževanje božjega groba v Sveti deželi. V nedeljo pa velikodušno darujte za potrebe župnije. Prosim šolsko mladino in starše za udeležbo pri sv. tridnevju. Ta teden ni verouka. Naj bodo ti dnevi za nas zdravilni in predvsem Bogu v čast.

Vaš Milan, žpk