Oznanila 13. 3. 2022 – 20. 3. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim  svetim mašam in k molitvi sv.križevega pota ob petkih in nedeljah. Iskreno se vam zahvaljujem za lepo udeležbo pri sv. maši preteklo nedeljo in vzorno sodelovanje. Tudi cerkveni  pevski zbor se je dobro izkazal. Pri svetih mašah ste tudi darovali 450€. Iskrena hvala. V petek vabim h križevemu potu starše prvoobhajancev in dečke in deklice  iz 3. razreda; po maši pa bo kratko srečanje, da se bolje spoznamo in pogovorimo o skupni pripravi na prvo sveto obhajilo, ki bo na Binkošti v nedeljo 5. junija letos. Prosim, udeležite se srečanja. Je reden verouk za vse skupine. V tem sinodalnem času bi rad ustanovil biblično skupino vsaj osmih udeleženk in udeležencev. Od bližje bomo spoznavali Apostolska dela, kjer je opisano nastajanje prvih krščanskih skupnosti in posledično tudi Cerkve. Prijavite se mi in ko bom zbral skupino osmih udeleženk in udeležencev, bomo začeli in izbrali pravi dan v tednu, ki bo vsem ustrezal. Marsikaj lepega bomo doživeli. Predvsem vabljen, kdo želi poglobiti svoj odnos do Boga in mu ni vseeno, kako bo z Cerkvijo v prihodnje, ko ne bo duhovnikov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Ta teden je sveta maša samo v soboto, ker ja praznik Sv. Jožefa. V nedeljo smo se srečali na Dobrni z novim celjskim škofom dr. Maksimilijanom Matjažem. Bil je vesel in zadovoljen z delom, ki ga opravljamo skupaj na obeh župnijah. Vaši trije predstavniki so ga povabili na Kozjak ob priliki sinodalnega dne, ki ga bomo organizirali tukaj pri sv. Joštu. Datum moramo določiti in se na srečanje pripraviti. Srečanje bo eno soboto, ko bo malo topleje. Na vas pa je, da se čimbolj vključujete v to dogajanje in da se radi udeležujete v večjem številu svetih maš, ko so objavljene. Naj postane župnija čimbolj  živa in da sodelujemo od najmlajšega do najstarejšega v župniji, kakor prikazuje transparent v cerkvi. To sinodalno dogajanje je kot odgovor na Pandemijo, ki nas je spravila v majhne mehurčke. Zato pogumno in korajžno začnimo znova graditi to občestvo tukaj pri sv. Joštu.

Milan žpk