Oznanila 13. 3. 2016 – 20. 3. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Z cvetnim tednom se že približujemo Jezusovi velikonočni skrivnosti, saj nas cvetna nedelja spominja na  Jezusov slovesni prihod v Jeruzalem, kraj njegovega ponižanja in povišanja. Ista množica, ki je teden prej vzklikala: >Blagoslovljen, ki prihajaš v imenu Gospodovem< bo nahujskana od oblastnikov kričala proč z Njim, križaj ga. Kako se zgodovina ponavlja, le ljudje se menjujemo. V nedeljo bomo blagoslavljali zelenje. Zaželjene so dolge butare. Imam pa tudi na voljo oljčne vejice, ki jih lahko vzamete. Pripravili so jih Salezijanci iz Celja, ki se ob tem tudi priporočajo za kakšen skromen dar za vzdrževanje svojega centra v Celju. Dar lahko oddate v skrinjico pod korom. Vse jim bom hvaležno izročil. V primeru lepega vremena bo blagoslov na južni strani cerkve, če bo slabo vreme pa se bo vse dogajalo v cerkvi. Poslušali bomo tudi poročilo o trpljenju našega Gospoda Jezusa Kristusa ali Pasijon. Gospod Srečko bo na voljo za sv. spoved pri obeh sv. mašah. Tudi sam osebno sem na voljo za sv. spoved pred sv. mašo vsak dan. Tudi šolska mladina bo ta teden opravila sv. spoved. Vse bolne in ostarele pa bom obiskal v velikem tednu v pon. in torek. Gospod Pavel Korenak je tudi letos pripravil bukove gobe za veliko soboto. Lahko vzame kdor želi. Družino si vzemite naročniki.

Vse naj spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Z cvetnim tednom se že približujemo Jezusovi velikonočni skrivnosti, saj nas cvetna nedelja spominja na Jezusov slovesni prihod v Jeruzalem, kraj njegovega ponižanja in povišanja. Ista množica, ki je teden prej vzklikala Blagoslovljen, ki prihajaš v imenu Gospodovem, bo nahujskana od oblastnikov kričala proč z Njim, križaj ga. Kako se zgodovina ponavlja, le ljudje se menjujemo. V soboto je slovesen praznik Sv. Jožefa Jezusovega rednika. Lepo vabljeni k večerni sv. maši. V nedeljo bomo blagoslovili zelenje. Zaželjene so dolge butare. Imam na voljo tudi nekaj oljčnih vejic, ki jih lahko vzamete. Pripravili so jih Salezijanci iz Celja, ki se ob tem tudi priporočajo za kakšen skromen dar za vzdrževanje svojega Centra v Celju. Dar lahko oddate v skrinjico pod korom. Vse jim bom hvaležno izročil. V nedeljo bo z vami gospod Rudi Tisel. Nekaj let je deloval tudi v Celju, sedaj je na Rakovniku. Tudi na veliko soboto in na veliko Noč bo z vami.  Ta teden nam pridejo montirati železna vrata v župnijsko cerkev. Bom pravočasno obvestil člana gospodarskega sveta, da bosta sodelovala pri delu. Lepo prosim v teh prazničnih dnevih za darove, da bomo lažje plačali zaključni račun.900€ sem že poravnal, moram še plačati 900€ in davek. Vrata bodo velika pridobitev za zračenje cerkve.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk