Oznanila 13. 12. 2020 – 20. 12. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Že smo sredi Adventnega časa in še nič ne izgleda, da se bomo začeli zbirati pri sveti maši. Kar sedem pogrebov je bilo v tem času in za nobenega od teh rajnih nisem mogel opraviti pogrebne svete maše in še ostalih, ki sledijo po pogrebni sveti maši. Vse imam zabeleženo in takoj, ko bo mogoče bom začel te svete maše opravljati. Morda bo Vlada le toliko sprostila omejevalne ukrepe, da bi se vsaj za praznike lahko srečali pri sveti maši pa vidimo, da se virus namerno širi kakor megla. Kako so ljudje kratkovidni, saj sami sebi najbolj škodijo. In tisti, ki nismo nič krivi najbolj nastradamo. Na četrto adventno nedeljo bi morali sprejeti Adventno lučko pa še nič ne vem, ali nam jo bodo Skavti dostavili. Jaslice bomo naredili v župnijski cerkvi in v Marijini kapeli zunaj cerkve. Ne pozabite tega narediti tudi doma, ko bom prihajal blagoslavljat vaše domove bomo molili za zdravje in srečo prav ob jaslicah. Pripravljen imam Marijanski koledar in še eno lepo knjižico z raznovrstnimi molitvami. Človek lažje moli, če ima še kakšno besedilo pred seboj. Stopil bom v vsako družino, kjer ste zdravi in ne prestajate karantene. Sam sem prekužen, zato se ni treba bati, da bi vas jaz okužil. Bom pa povsod čisto kratek, da vsak dan obiščem čimveč družin. Začel bom takoj po Božiču. Začel bom kakor vsako leto v Loki in zaključil v Vrbi. Veselim se srečanja z vami spoštovani župljani in vsi ljudje dobre volje.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Nič še ne izgleda, da se bodo  razmere glede koronavirusa začele umirjati. Čeprav smo upali, da se bomo v Adventnem času že začeli srečevati pri sveti maši pa vse tako kaže, da srečanj še kar nekaj nedelj ne b o.V okviru družine si naredite Adventna znamenja, ki bodo krasila vaše domove v času pričakovanja Božjega rojstva. Priporočam vam molitev za čimprejšnjo zajezitev koronavirusa. Spremlja me občutek, kakor, da nam te razmere kar odgovarjajo, ker se ne držimo  priporočenih navodil. Kakor, da bi namerno nagajali Vladi. Tudi Vladi bo enkrat tega dovolj in potem bomo še na slabšem, zlasti, če se vlada zamenja. Molimo tudi za zdravo pamet.

Ostanimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk