Oznanila 13. 12. 2015 – 20. 12. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Ta teden smo se poslovili od štirih naših župljanov, ker imajo prednost sedmi dan po pogrebu, zato moram  nekatere naročene sv. maše prestaviti na drugi datum. Prosim sprejmite to obvestilo z razumevanjem. Tudi imam obveznosti do Paškega Kozjaka. Ni toliko pomemben dan, kdaj se mašuje za rajnega, pač pa naš namen s katerim darujemo sv. mašo. Trudim se, da če je le mogoče poskušam vsem ustreči, ki naročate sv. maše. Iskrena hvala za to vašo skrb, da ne pozabljate svojih rajnih. V četrtek začenjamo devetdnevnico v čast prihajajočemu božjemu odrešeniku in tako se začenjajo priprave na tako pomemben krščanski dogodek. Potrebno bo pripraviti mah za jaslice, napraviti bo potrebno načrt, kakšne bomo letos naredili, da ni vsako leto vse isto. S tem ko imamo izvirno zamisel, s tem se krepi tudi naša vera in naš odnos do Kristusa. Tudi bralce božje besede lepo vabim v četrtek na sestanek, da naredimo razpored za vse praznične dneve. Prazniki se letos kar skupaj držijo. Gospod Srečko bo v nedeljo na voljo za sv. spoved. V nedeljo ne bo sv. maše pri sv. Miklavžu zaradi spovedovanja in betlehemske lučke in tudi zaradi referenduma. Če ste že pri maši greste obenem še na volišče. Skupaj z oznanili boste prejeli še nekaj obvestil in prosim skrbno prečitajte in se po lastni vesti tudi odločite, tako kot spregovori srce, ne umazana politika. Prosimo za razsodnost in pravo pamet.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Začenjamo tretji adventni teden. V četrtek že začenjamo devetdnevnico v čast prihajajočemu Odrešeniku. Devetdnevnica je že neposredna priprava na tako pomemben krščanski dogodek. Poleg duhovne priprave moramo še marsikaj postoriti, da bo praznovanje čimlepše. Pripraviti moramo mah za jaslice in napraviti načrt kakšne jaslice želimo letos postaviti. Bolj kot je izvirna zamisel, bolj pristen je naš odnos do Kristusa. Ta teden lepo vabljeni k sv. mašam. V nedeljo bo zopet priložnost za sv. spoved in prejeli bomo betlehemski ogenj in lučke, da ga boste lahko nesli domov. Nabavil bom dovolj lučk, da boste vsi dobili. Lučke bodo po 2€. Danes boste skupaj z oznanili prejeli tudi nekaj obvestil in prosim skrbno prečitajte in se potem odločite, ko boste šli na referendum. Odločite se tako kot spregovori srce materi in očetu in ne ozirajte se na umazano politiko. Prosimo Sv. Duha za razsodnost in pravo pamet.

Milan žpk