Oznanila 13. 11. 2022 – 20. 11. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Počasi zaključujemo cerkveno leto. Zadnja nedelja v novembru je že prva adventna. Ali bomo tudi letos izdelovali adventne venčke in druga adventna znamenja in ali še je pri Fantih iz  Zavrha pripravljenost za izdelavo Adventnega venca za na trg pred Občino. Lepo bo, da to zdravo tradicijo ohranjamo za mlajše rodove. Lepo prosim, da o tem razmislimo in pozitivno ukrepamo. Advent je začetek nečesa novega in je prav, da se v to dogajanje vključimo tudi ob spodbudah papeža Frančiška. Tudi v tem se kaže sinodalnost Cerkve, ko nas čimveč sodeluje. Naj obvestim vso župnijo, da smo Občini prodali njivo in malo hriba. Ta zamlja se nahaja v ravnini proti Štimulakovim. Na škofiji so se strinjali in mi dali vsa pooblastila, da sem zadevo izpeljal do konca. Za zemljo smo iztržili 46.285.€. Od te vsote sem nakazal škofiji 10 procentov. Ostali denar je na varčnem računu namenjen za obnovo obojnih orgel in prekritje strehe na župnišču. Iskreno se zahvaljujem g. županu in občinski upravi, da smo izpeljali tako dober posel v obojestransko korist.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Delavniške svete maše bodo do februarja 2023 popoldne ob 15h ali dopoldne ob 10h. Sprejmite z razumevanjem. Če se bo kdaj zgodilo, da bo na tisti dan pogreb na Dobrni, potem tukaj tisti dan svete maše ne bo in se bomo zmenili za drugi datum. Še vedno smo pod dobrim vtisom ob srečanju s škofom Maksimilijanom. Seznam vseh novih članov ŽPS smo do 11. nov. poslali na Škofijo. Nazaj dobimo potrditev in vsak od imenovanih bo prejel uradno potrditev. Štiri leta bomo lepo in aktivno sodelovali, do novih potrditev leta 2026. Nekaj je lepih spominov na srečanje s škofom in na blagoslov Krstilnika. Vse to najdete na Internetu. Slike si lahko ogledate na povezavi https://tinyurl.com/blagoslovkrstilnika (klik). Dostop do slik je zavarovan z geslom – za vstop vnesite geslo “Blagoslov_krstilnika” (brez narekovajev).

Milan žpk