Oznanila 13. 1. 2019 – 20. 1. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes obhajamo praznik Jezusovega krsta. To je drugo razglašanje Gospodovo, saj sam nebeški Oče pričuje o svojem sinu:  “Ti si moj ljubljeni sin, kako sem te vesel.” Pri sv. krstu vsi postanemo ljubljeni sinovi in hčere  nebeškega očeta in smo zapisani na božjih dlaneh. V torek se bomo poslovili od rajne Ramšak Jožice iz Klanca. Priporočam jo v molitev in darujte za svete maše. Reden verouk je za vse skupine. Ta teden in naslednji teden imam terapije za levo roko v Zdravilišču Dobrna. Zato bom lahko samo nekaj ur na dan blagoslavljal po Vrbi, ker imam vmes tudi verouk. Vsak dan do srede me pričakujte v Vrbi. Sprejmite sporočilo z razumevanjem. Če še nebo spremembe vremena, bom v četrtek in petek še blagoslovil Strmec in Brdce, sicer bom moral počakati na izboljšanje vremena. Prihodnjo nedeljo vam bom sporočil statistiko verske prakse, kakor se je pokazala v številkah  za lansko leto in tudi o blagoslovu družin. Ta teden sem nabavil 4000l kurilnega olja, ker je cena ugodna 89centov. Lahko se naročate na verski tisk in vsem želim obilo božjega blagoslova.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Obhajamo praznik Jezusovega krsta. To je drugo razglašenje Gospodovo, saj sam nebeški Oče pričuje o svojem sinu, ko se zasliši glas iz nebes ta je moj ljubljeni Sin, kako sem ga vesel. Pri svetem krstu smo vsi postali ljubljeni otroci nebeškega Očeta, saj smo zapisani na božjih dlaneh. V torek se poslavljamo na Dobrni od Ramšak Jožice, ki je bila poročena z Ramšak Sandijem na Klancu. Radi molimo in darujmo za svete maše za naše rajne. Prihodnjo nedeljo vam bom sporočil statistiko verske prakse, kakor se je pokazala v številkah. Stanje se izboljšuje. Naročajte se na Ognjišče za to leto in tudi na drugi verski tisk. V januarju ne bo tukaj delavniških sv. maš, bom pa potem v ostalih mesecih maševal bolj pogosto tudi ob delavnikih.

Želim vam obilo božjega blagoslova.

Milan žpk