Oznanila 13. 1. 2013 – 20. 1. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Nedelja Jezusovega krsta nas spominja tudi na naš krst. Jezus je z svojim krstom začel javno učiti, mi pa smo z svojim krstom postali kristjani in smo se vključili v sveto katoliško cerkev. Za svojo vero se moramo truditi in ji prilivati vedno novega olja, da bo živa in dejavna, da bomo svetili kot luči na svetu. Vesel sem, ker se nas okoli oltarja župnijske in podružne cerkve čedalje več zbira in postajamo dobri Jezusovi prijatelji in prijatelji med seboj. K temu naj pripomorejo tudi ta srečanja, ko vas obiskujem po vaših domovih. Spoznal sem že veliki del župnije Dobrna. Res vas občudujem, kako imate vse lepo urejeno, kako pridni in skrbni ste in kako ste velikodušni. Iskrena hvala za vse lepe pogovore in spodbudne besede, ki sem jih deležen. Če bo zdravje in dobra volja, bomo tudi vprihodnje nadaljevali z tovrstnimi srečanji. Ta teden, ki je pred nami bi rad izkoristil za blagoslov po naselju Dobrna. Zato prosim sporočite meni osebno ali posameznikom, ki mi bodo prenesli vaše povabilo. Rad bi obiskal čimveč ljudi v tem naselju, vendar se za ta obisk odločite svobodno in prostovoljno. Za naselje Dobrna imam na voljo vse dneve v tednu razen v sredo, ko imamo duhovniki konferenco v Črešnjicah. V nedeljo po jutranji sv. maši lepo prosim starše šestega razreda za sestanek v veroučni učilnici. Prosim zanesljivo se ga naj udeleži eden od staršev. Reden verouk je za vse skupine. Družina čaka na naročnike. Na prvo nedeljo ste darovali za cerkvene potrebe 647€. Iskrena hvala. Prosim imejte skrb, da se bo očistil sneg v okolici cerkve in župnišča.

Na vse kličem božji blagoslov.

Vaš  Milan      župnik