Oznanila 12. 5. 2019 – 19. 5. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo  vabljeni k sv. mašam in k šmarnični pobožnosti. Ta teden smo v pričakovanju binkoštnega praznika za našo župnijo, saj bodo fantje in dekleta v nedeljo po škofovih rokah potrjeni z darom SVETEGA DUHA. Pridno se udeležujmo devetdnevnice in lepo sodelujmo. V torek zvečer ob 18.30h se srečamo s škofom in ob 19h bo vodil somaševanje. Po maši se bo tudi srečal s člani ŽPS in KLJUČARJI v veroučni učilnici. Zanesljivo se srečanja udeležite. V petek ob 18h bo priložnost za sveto spoved staršev in botrov. Starši boste očistili in dali okrasiti žup. cerkev. Tudi zunaj pripravite slavolok. Uraden fotograf je g. Klemen Langus iz Šentjurja, kakor vsako leto. Veliko posnetkov boste naredili lahko že pred sveto mašo. Takoj po deveti uri se začnite zbirati.Polovica klopi v cerkvi je rezervirana za birmance, botre in starše.Cerkev naj bo okrašena že v petek zvečer, ker sta v soboto dve poročni sveti maši. V nedeljo pozdravi škofa eden od birmancev in domači župnik, po maši pa se škofu zahvali eden od staršev. Podari se samo ena roža. Pri maši se priporočim za kakšen dar za obnovo zvonika.

Reden verouk je za vse skupine.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo  vabljeni k svetim mašam. Jutri je praznik Fatimske Matere božje in v petek god našega farnega zavetnika, zato sem tudi oznanil sv. maši. Naši župljani pridno čistijo nadstropje v župnišču. Poskusili bomo vsaj dve sobi urediti in tudi kopalnico in sanitarije. Sedaj imamo zbranega denarja za 3500€. Za začetek del je. Mogoče bomo pridobili še kakšnega dobrotnika, ki nam bo priskočil na pomoč.

Milan žpk