Oznanila 12. 5. 2013 – 19. 5. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Nadaljujemo z devetdnevnico v čast Sv. Duhu. Sami se mu priporočajmo za razsvetljenje in pravo pamet in prosimo za našo mladino, da bi znala prav misliti, prav govoriti in se za dobro odločati. Dečki in deklice iz tretjega razreda se bodo ravno na Binkošti srečali prvič z Evharističnim Jezusom. V soboto 25. maja pa bodo dekleta in fantje iz 8.razreda potrjeni z darom Sv. Duha. Zato prosim za zanesljivo udeležbo pri večerni sv. maši. Starši, dajte otrokom lep zgled in se nam pridružite pri šmarnicah. V petek ob 17.30h se bo začela sv. spoved za starše prvoobhajancev in za starše birmancev. Naj pridejo tudi botri, če so dosegljivi. Starši se boste spovedovali v spovednici v cerkvi, dečke in deklice bom spovedoval v veroučni učilnici. Prosim, če počakate potem na večerno mašo in da boste očistili cerkev. Otroci prvoobhajanci boste sedeli skupaj z starši v klopeh v cerkvi in skupaj z starši prejeli sv. obhajilo. V petek prinesite krstne sveče. Poskrbljeno bo tudi za fotografiranje. Po slovesnosti v cerkvi bodo otroci in starši pogoščeni v veroučni učilnici. Pogostitev spada k prvemu sv. obhajilu. Ta teden je reden verouk za vse skupine. Prosim če veroukarji vrnete spričevala, da vam jih bom lahko napisal ob koncu šolskega leta.

Danes je Revija dekanijskih cerkvenih pevskih zborov. Lepo vabljeni na prireditev. Iskrena hvala za vse dobrote, ki ste jih pripravili za pogostitev pevcev in pevk. Pridružite se nam na prijetnem druženju po Reviji.

Želim vam lep in sončen teden z željo naj nam ledeni možje prizanesejo z pozebo ali z drugimi nevarnostmi.

Milan, župnik