Oznanila 12. 4. 2020 – 19. 4. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo praznovanje Jezusove zmage nad smrtjo vam želim spoštovani župljani in župljanke. Letošnjo Veliko noč si bomo gotovo zapomnili. Lahko si mislite, kako je nam duhovnikom, ko opravljamo najsvetejšo daritev v praznih svetiščih. Upam, da smo duhovno medseboj povezani, še zlasti po internetu, da lahko sledite, za koga vsak dan mašujem. Če mašujem prav po vašem namenu, takrat ob 7h zjutraj prižgite svečo in zmolite desetko rožnega venca za vaše rajne ali v drugi namen. Upam, da vse skupaj ne bo predolgo trajalo, da se bomo mogli zopet začeti zbirati k molitvi in sveti maši. Letos v tem šolskem letu tudi ne bo svete birme v župniji, glede prvega svetega obhajila pa tudi še ne vem, kdaj se bomo lahko začeli polnoštevilno zbirati v župnijskih cerkvah, da bomo lahko to slovesnost tudi izpeljali. O vsem vas bom sproti obveščal po spletni strani župnije. Morda bomo lahko sveto birmo izpeljali na naš župnijski praznik na Veliki Šmaren. Če bo to možno vas bom pravočasno obvestil. Za zaključek današnjih Oznanil vam posredujem misel Škofijskega upravitelja Roka Metličarja:

Velikonočno vigilijo naj razsvetli plamen velikonočne sveče pred zaprtimi vrati svetišča, ki jo ob še nekaterih drugih simbolih krasi tudi pet Kristusovih ran. Po teh velikonočnih ranah so ga prepoznali izbrani, da je res vstal od mrtvih. Zato so te rane ob vzhajajočem soncu velikonočnega jutra še posebej nazorna govorica vsakega upanja. Letošnje rane naj bodo v obliki virusa in z njimi veselo sporočilo o premagani smrti. Zato smem zaželeti veselo in upanja polno velikonočno praznovanje. GOSPOD JE VSTAL, vstanimo z Njim tudi mi. 

Vaš Milan žpk