Oznanila 12. 4. 2015 – 19. 4. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Obhajamo Belo nedeljo nedeljo božjega usmiljenja, saj se spominjamo tistega trenutka, ko je prišel poveličani in vstali Gospod med apostole in jim je med drugim rekel tudi tole: >Prejmite Sv. Duha, katerim grehe odpustite so jim odpuščeni, katerim jih zadržite, so jim zadržani<. Podaril nam je zakrament sv. spovedi. Premalo se poslužujemo tega zakramenta, ker smo izgubili občutek za greh. Grešijo drugi, mi pa smo svetniki. Zato pa se polnijo psihiatrične ambulante, kjer nas obravnavajo kot bolnike. Marsikateri obisk pri zdravniku bi lahko opustili, če bi občasno stopili v spovednico in dušo razbremenili v iskrenem pogovoru, in kako srečni in zadovoljni bi prišli iz spovednice. Tudi veselje in zdrav humor čistita našo podzavest, zato vam za prihodnjo nedeljo pripravljam ogled veseloigre, ki nosi naslov >MOŽ, KI SI NE UPA<. Zopet nas bo razveseljevala dramska skupina iz Zgornje Ložnice, nam že znana, saj je igrala ob otvoritvi naše Slomškove dvorane. Letos praznujem svoj 60 letni jubilej, zato vam to veseloigro poklanjam. Vi ste dobri do mene in se vam hočem ob tej priložnosti malo oddolžiti. Po igri bomo tudi nazdravili z kapljico iz mojega vinograda. Predstava bo ob 15h v Slomškovi dvorani. Prosim vas napolnite dvorano do zadnjega stola, potem bom vedel, da me imate radi. Vstop je prost. Za Veliko noč ste darovali 1555€ za tekoče poslovanje župnije. Za božji grob pa 630€. Iskrena hvala. Prihodnji teden začnemo z obnovitvenimi deli v kopalnici in sanitarijah v župnišču. Danes lepo vabljeni na razstavo ročnih del in dobrot v novo veroučno učilnico. Tudi prihodnjo nedeljo lepo vabljeni k Sv. Miklavžu. V nedeljo po jutranji sv. maši bo sestanek staršev letošnjih prvoobhajancev. Praznik se nam hitro približuje, zato se moramo pogovoriti, kako se bomo nanj pripravili. Prosim za zanesljivo udeležbo. Družino si vzemite naročniki in nekateri še Ognjišče za april.

Blagoslovljen povelikonočni čas vam želim.

Vaš Milan žpk