Oznanila 12. 12. 2021 – 19. 12. 2021 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim adventnim svetim mašam. Nastopamo tretji adventni teden. V četrtek že začenjamo z devetdnevnico v čast prihajajočemu Gospodu v Sveti božični noči. Na četrto adventno nedeljo bo gospod Srečko zopet na voljo za sveto spoved in skavtje nam bodo prinesli tudi betlehemsko lučko. Redno nadaljujemo z veroukom. Šolsko spoved bomo imeli teden pred božičem. Umrla je gospa Ida Mogu. Veliko je dobrega storila že za časa župnikovanja Janka Strašeka, Nika Krajnca in kar nekaj let smo bili dobri sodelavci za čas mojega župnikovanja. Sedaj se je njeno zemeljsko življenje zaključilo. Z veliko hvaležnostjo se bomo od nje poslovili in se je radi spominjali v molitvi in pri svetih mšah. Jutri v ponedeljek  po večerni sveti maši vas vabim v župnijsko cerkev, kjer je več prostora, da bomo molili za pokoj njene duše in v torek ob 15h bo pogrebna sveta maša in nato pogreb na pokopališče. Radi darujmo za svete maše za pokoj njene duše.

Bodimo zdravi in tudi drugi naj bodo zdravi.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Nastopamo tretji adventni teden. V četrtek že začenjamo z devetdnevnico v čast prihajajočemu Gospodu v Sveti božični noči. Na četrto adventno nedeljo bo zopet na voljo gospod Srečko za sveto spoved. Skavtje nam bodo prinesli tudi betlehemsko lučko. Na sveti večer bo tukaj sveta maša v čast Gospodovemu rojstvu ob 21h. Na Dobrni pa bo ob 24h. Zaenkrat imamo pravo zimsko pravljico in hvala Bogu, da lahko pridemo na to goro, da ne ostajamo brez svete maše. Hvala vsem, ki skrbite za prevoznost cest. Tudi na postavitev jaslic ne pozabimo. Pevci in pevke z organistom na čelu organizirajte se, da bomo pri mašah čim lepše in doživeto prepevali. Saj bo Korona minila in bomo začeli zopet z rednimi pevskimi vajami.

Bodimo zdravi in skrbimo, da bodo tudi drugi zdravi. Na mislimo samo nase.

Milan žpk