Oznanila 12. 11. 2017 – 19. 11. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam ob  delavnikih. Prihodnjo nedeljo je sv. maša tudi pri Miklavžu ob 11h. Reden verouk je za vse skupine. K verouku otroci lepo prihajajo in tudi sodelujejo. Lepo prosim starši  vzemite si čas ob nedeljah in pridite z otroki k sv. maši. To ni proč vržen čas, ampak bogato naložen čas za vas starši in za vaše otroke. Malo dobre volje zberite in prihajajte. Saj veste, da besede samo mikajo, zgledi pa vlečejo. Podkrepite besede z dejanji. Sedaj, ko smo stvari pripeljali do srečnega konca, obveščam celo župnijo, da nam je uspelo z dovoljenjem Škofijskega Ordinariata v Celju prodati tri parcele obdelovalne zemlje v velikosti slabih 52 arov .Zemlja se drži kmetije Krulec Stanislava in jo je imel tudi sedaj v najemu. Za zemljo smo prejeli 33.846.00 evrov. Od kupnine moramo oddati na škofijo 10%, ostali denar pa je namenjen obnovi strehe zvonika na župnijski cerkvi. Seveda to še ne bo dovolj, nekaj pa je. Kritino bomo zamenjali z novo, ali pa bo bakrena. O tem se bomo posvetovali z Zavodom za Kulturno dediščino in Škofijo. Denar je varno naložen na banki. Da smo vse tako lepo izpeljali se iskreno zahvaljujem g. županu in vsem na Občini, še zlasti gospe Mateji Smrečnik, ki je v imenu Občine vodila vse postopke in družini Krulec Stanislava. Sem vesel, da je dobila zemljo družina, ki ima perspektivo. Tednik Družina čaka na  naročnike.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

V prihodnosti bom moral malo spremeniti urnik delavniških sv. maš tukaj na Kozjaku. Večinoma bodo sv. maše ob sobotah v dopoldanskem času ob 11h, ob nedeljah pa tako kot do sedaj ob 9h zjutraj. Sprejmite to obvestilo z razumevanjem. Tako bo sedaj v jesensko zimskem času, spomladi  in v poletnem času pa bodo tudi v popoldanskem času. V nedeljo bo sveta maša popoldne ob 14h, ker bo prišel med nas vaš bivši g. župnik Tone Krnc. V tem času je obhajal svoj 80 letni jubilej. Somaševala bova, bo tudi kaj spodbudnega povedal. Po maši pa se bomo malo zadržali v prijetnem druženju. Za dobro kapljico bom jaz poskrbel, za ostalo poskrbite župljani. Morda bi bilo prav, da se v sredo zvečer ob 19h dobimo v župnišču in se podrobneje dogovorimo glede pogostitve. Zato prosim za sestanek ŽPS, ključarje in gospodarski svet. Če bo gospoda kdo nagovoril in mu čestital in ali mu bomo kaj podarili, tudi to se moramo pogovoriti. Kdo bo po gospoda šel in ga tudi nazaj odpeljal. V kakšnem obsegu želimo narediti pogostitev itd. Otem razmislimo in se v sredo pogovorimo.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk