Oznanila 11. 8. 2019 – 18. 8. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim svetim mašam. V četrtek obhajamo naš župnijski praznik Marijino Vnebovzetje. Je dela prosti dan in tudi državni praznik. Vabljeni na praznovanje od blizu in daleč. Slovesnost bo vodil salezijanski duhovnik Tone Hribernik iz Celja. Če bo vreme ugodno bomo imeli telovsko procesijo z petimi Evangeliji in blagoslovi. Prosim, če v ta namen pripravite oltarje okoli žup. cerkve. Če bo slabo vreme bo po slovesni sveti maši en Evangelij v cerkvi in blagoslov na vse štiri strani neba. Iskreno vabljeni tudi k darovanju za tekoče poslovanje župnije. Po sveti maši se bomo družili pri cerkvi ob dobrotah iz župnije in dobri kapljici naših vinogradnikov. Dobrote in  vino pripravite do četrtka zjutraj in nato pridne roke vse pripravite, da se bo dalo postreči vsem udeležencem. Prihodnjo nedeljo bo imel gospod Tone Krnc ponovitev ZLATE maše na Kozjaku ob 10h dopoldne, zato bo druga nedeljska maša tukaj zvečer ob 19h. Prosim sprejmite z razumevanjem sporočilo. Vam pa že danes sporočam, da bomo romali na Brezje v soboto  7.septembra. Rezervirajte si dan. Ostalo vam še sporočim.

Naj vas spremlja  božji blagoslov.

Vaš župnik Milan

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam. V nedeljo bomo praznovali ZLATO MAŠO vašege dolgoletnega župnika Toneta Krnca. Vabljeni župljani Svetega Jošta in tudi župljani od drugod, saj je bil gospod Tone mnogim dobro poznan. Koliko dobrega je mnogim storil, ne samo kot duhovnik, ampak kot človek, dober prijatelj. Mnogi ste se od njega marsikaj naučili za življenje. Ne pozabite tega. Pridite se zahvaliti. Mnogi so mu delali tudi hudo krivico in še udarce je občutil. Vsem je vse odpustil. Po  slovesnosti v cerkvi se bomo ob ZLATOMAŠNIKU veselili ob topli malici in dobri kapljici in dobrotah, ki jih boste župljani pripravili. Vsakemu pripada en obrok z kruhom, eno pivo ali dva dcl. Vina, ali sok, za večjo količino pa prosim prispevajte, da se lahko stroški pokrijejo. Pri sveti maši vas tudi naprošam za darove za tekoče poslovanje župnije za kurilno olje za ogrevanje cerkve in spodnjih prostorov župnišča. Na praznik Marijinega Vnebovzetja bo tukaj sveta maša popoldne ob 17h in lepo vabljeni.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk