Oznanila 11. 6. 2017 – 18. 6. 2017 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Z današnjo slovesnostjo sv. birme zaključujemo veroučno leto. Razdelili bomo tudi spričevala kot dokaz o delavnosti in zavzetosti naših veroukarjev. Gospe Herti se iskreno zahvaljujem, da je tudi v tem šolskem letu z ljubeznijo in zavzetostjo poučevala prvi in drugi razred. Pred nami je praznik Svetega Rešnjega Telesa in Krvi. Obe sveti maši na praznik bosta v dopoldanskem času, ker imam ob 16h sveto mašo na Kozjaku. Zvečer ob 18h pa je slovesna seja Občine Dobrna v zdraviliški dvorani kamor sem vabljen, ker sem prejel priznanje. Iskrena hvala vsem na Občini, da so pozorni tudi na to kar se dogaja v okviru župnije Dobrna. To priznanje pripada vsem župljanom in vsem ljudem dobre volje, ki pripomorejo, da župnija živi. V nedeljo je sveta maša tudi pri Sv. Miklavžu in lepo vabljeni. Iskrena hvala gospodu Marjanu Jezerniku, generalnemu vikarju celjske škofije in mestnemu župniku in opatu, ki je tako lepo in prisrčno opravil sv. birmo v naši župniji.

Vse naj spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Danes je izjemoma sv. maša v popoldanskem času zaradi sv. birme na Dobrni. Na praznik Svetega Rešnjega telesa in Krvi pa bo sv. maša ob 16h. Občina Dobrna ima slovesno sejo zvečer ob 18h v zdraviliški dvorani kamor sem vabljen, ker sem dobil občinsko priznanje in se moram seje udeležiti. Sprejmite to obvestilo z razumevanjem. Jutri bomo začeli zaključevati z velikimi deli v žup. cerkvi. Gospod Bojan Vrečer bo očistil kamniti tlak v cerkvi, napeljali bomo novo ozvočenje in v popoldanskem času bo g. Pavle Žužek notranjost cerkve na novo osvetlil. Potem pa še sledi temeljito očiščenje cerkve in bomo čakali na namestitev obnovljenih klopi v žup. cerkev. Iskrena hvala vsem dobrotnikom, ki z veseljem prinašate prostovoljne darove, da obnova nemoteno teče naprej. Tudi notranjost pod zvonikom je sanirana. Za jutri se moramo dogovoriti za eno krepko malico in tudi za žejo bo poskrbljeno. Iskreno sem vesel, da vse tako lepo teče po načrtu. V juliju bomo že lahko imeli sv. maše v župnijski cerkvi in se pripravljali na slovesnost zadnjo nedeljo v juliju. Pravočasno bom sklical sejo vseh odgovornih, da bo slovesnost in pogostitev dostojno potrjena.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk