Oznanila 11. 4. 2021 – 18. 4. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA. Od jutri naprej bodo večerne svete maše pod strogimi varnostnimi ukrepi; to je: nošenje zaščitne maske, razkuževanje rok, obvezna varnostna razdalja, kakor je označeno na klopeh razen za člane istega gospodinjstva. Udeležba zdravih, da ne kašljajo in ne smrkajo. Hvaležen sem Vladi Republike Slovenije in NIJZJU, da nam omogočijo vsaj minimalno duhovno oskrbo za tiste vernike, ki želijo. Duhovniki smo zato na voljo. Boli pa nas, da inšpekcije nas nadzirajo, tam kjer pa res okužba nastaja pa si zatiskajo oči in ušesa. Zgleda, da jim tako ustreza. V cerkvi se še nihče ni okužil. Ker slovenski škofje se ne znajo postaviti na zdravo stališče in se ne želijo spuščati v konfrontacijo, smo tam kjer smo. Ker se nismo smeli občestveno zbirati za Sveto Tridnevje in ne za Veliko Noč, zato se število okužb ni zmanjšalo, ampak celo naraslo. Ker se v cerkvah ljudje niso okužili, kje se se  potem okužili? Spreglejmo že vendar! Poleg tega nas je bilo že prvič cepljenih nad 3oo tisoč. Nekomu gotovo ustreza stanje v katerem se nahaja Slovenija in mastni dobički na ta račun! Ta teden začnem tudi z veroukom od tretjege do osmega razreda. Šolarje lepo prosim, da se obvestijo med seboj. Pri verouku bodo enaki ukrepi kot v šolskem razredu.

Bodimo zdravi in med seboj povezani.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Ta teden začnemo zopet opravljati svete maše z udeležbo ljudi, seveda pod strogimi varnostnimi ukrepi. Pravila so nam že znana: nošenje maske, razkuževanje rok in varnostna razdalja. Svete maše se udeležijo zdravi, da ne kašljajo in ne smrkajo. Hvaležen sem Vladi Republike Slovenije in NIJZJU, da nam omogočajo vsaj minimalno oskrbo za tiste vernike, ki to želijo. Duhovnike boli dejstvo, da inšpekcije nas nadzirajo, tam kjer pa res okužba nastaja pa si zatiskajo oči in ušesa. Zgleda, da jim tako ustreza. V cerkvi se še nihče ni okužil. Ker se slovenski škofje ne znajo postaviti  na zdravo stališče in se ne želijo spuščati v konfrontacijo, smo tam kjer smo. Ker se nismo smeli občestveno zbirati za Sveto Tridnevje in ne za Veliko noč, zato se število okužb ni zmanjšalo, ampak celo naraslo. Ker se v cerkvah ljudje niso ukužili, kje se se potem okužili? Spreglejmo že vendar! Poleg tega nas je bilo že prvič cepljenih nad 300 tisoč. Nekomu gotovo ustreza stanje v katerem se nahaja Slovenija in mastni dobički na ta račun! Vse je vredno razmisleka.

Bodimo zdravi in med seboj povezani.

Milan žpk