Oznanila 11. 3. 2017 – 18. 3. 2018 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam in k molitvi križevega pota ob petkih pri večerni in ob nedeljah pred jutranjo sv. mašo. Ta teden lepo vabim v petek k križevemu potu in k sv. maši letošnje birmance,  njihove starše in botre. Naj bo to lepa priprava na velikonočno praznovanje. Po maši pa bo v cerkvi še kratek sestanek in seznanitev z pripravo na sveto birmo. Prosim vas starši, botri in birmanci, zanesljivo se udeležite tega duhovnega srečanja. Tudi za starše prvoobhajancev bom pravočasno objavil srečanje. V nedeljo bo sv. maša tudi pri Sv. Miklavžu. Lepo vabljeni. Družino si vzemite naročniki. Sedaj v marcu tako lepo urejate cerkev župljani iz Zavrha. Ta teden sem nabavil še 3000l kurilnega olja  za ogrevanje cerkve, učilnice in župnišča v vrednosti 2660€. Počasi se zmanjšuje intenzivnost ogrevanja. Tako imamo sedaj že preko 5000l olja za prihodnjo sezono. Celo zimo je bila cerkev solidno ogrevana. Škoda je, da je tako slaba udeležba.

Želim vam lepe prihajajoče pomladne dneve.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k sv. mašam. Velikonočni prazniki se počasi a vztrajno približujejo. Sneg se tudi kar dobro topi. Upajmo, da ga bo do cvetne nedelje dobro pobralo. Sicer ne bo nič hudega, če procesije ne bo. Gospod Rudi Tisel, ki vas je sedaj dve leti oskrboval, letos žal ne more priti, ker ima preveč zadolžitev na Rakovniku. Tako bo za cvetno nedeljo z vami gospod Srečko Reher. Za veliki četrtek in veliki petek bom jaz z vami. Za veliko soboto se še pogajam s Salezijanci iz Celja. Za veliko noč bom v skrajnem primeru imel jaz vstajenjsko procesijo in sveto mašo dopoldne ob 9h  in potem ob 11.30h še na Dobrni. Verjetno bo samo ena sveta maša na veliko noč pri vas. Boste že morali sprejeti z razumevanjem. Če pa bom uspel zadeve rešiti drugače, bom pravočasno vse sporočil.

Želim vam lepe  prihajajoče pomladne dneve.

Milan žpk