Oznanila 11. 12. 2016 – 18. 12. 2016 Leto ”A”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Iskreno vabljeni k adventnim sv. mašam. Danes pa lepo vabljeni o ogledu komedije Toneta Partljiča >Čaj za dve<. Reden verouk je za vse skupine. Prihodnjo nedeljo bo zopet priložnost za sv. spoved. Lahko boste dobili tudi adventne lučke. Betlehemski ogenj bom sam oskrbel že v soboto zvečer, da v nedeljo ne bo sitnosti, kakor so bile lansko leto. Betlehemskih lučk bo dovolj na voljo. Dobite jih pri gospe Ireni. V soboto  začnemo devetdnevnico v čast božjemu rojstvu. Letos bo tudi Dobrna okrašena z jaslicami na prostem. Kar veliko jih bo postavljenih, saj se je veliko skupin odločilo, da jih postavijo na prostem. Tako bo prihodnjo nedeljo popoldne potekala osrednja slovesnost z naslovom>PRIŽGIMO LUČI<, ko si bo možno ogledati že vse jaslice in osrednja slovesnost se bo odvijala na novih stopnicah pod župnijsko cerkvijo. Po vsem dogajanju ob jaslicah bo potem še druženje ali pri naši večnamenski stavbi ali pri božično novoletni jelki pod stopnicami. Lepo vabljeni na to prireditev, saj je taka stvar letos prvič na Dobrni. Vse jaslice bom tudi blagoslovil. Miklavževanje je zelo lepo potekalo. Starši iskrena hvala za velikodušnost. Še bomo organizirali takšna srečanja v veselje naših otrok. Prosim, začnite se naročati na Družino, Ognjišče, Mohorjeve knjige in druge revije. Ognjišče toplo priporočim mlademu rodu. Lahko plačujete v dveh obrokih.

Vse, ki kakor koli sodelujete pri pripravi na čimlepše praznovanje rojstva Božjega Sina, naj spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 Začenjamo tretji adventni teden in v soboto začnemo z devetdnevnico v čast božjemu rojstvu. V soboto vam bom pripeljal betlehemske lučke. Betlehemski ogenj pa boste prejeli v nedeljo, ker bom v soboto zvečer šel no njega v Vojnik. Lučke so letos po 3€ in ves denar bo namenjen obnovi oltarja. V nedeljo bo tudi priložnost za sv. spoved kdor jo bo želel opraviti. Tudi letos boste jaslice naredili na istem mestu, kakor lansko leto. Tudi letos bo sv. maša v čast Božjemu rojstvu na sveti večer ob 22h. Na sam sveti dan, to je na Božič, ki je letos na nedeljo, bo slovesna  sv. maša popoldne ob 15h. Lahko dobite pratike, marijanski koledar in lahko se naročate na Ognjišče. Lahko ga plačate v dveh obrokih.

Želim vam lepo in doživeto pripravo na Božič.

Milan žpk