Oznanila 11. 10. 2015 – 18. 10. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k sv. mašam in k molitvi sv. rožnega venca. Žalosti me, ker se župljani tako malo udeležujete delavniških sv. maš, če ne bi bilo gostov na Dobrni, bi bil večkrat sam v cerkvi. Dajte se že malo prebuditi. Romanje v Petrovče je lepo uspelo. Sedaj že polnimo avtobus za romanje na Brezje. Prijavljajte se. Romali bomo k Materi božji v soboto 24. oktobra. Sveta maša bo ob 10h dopoldne, ob 12.30h bo kosilo pri Trebušnik v Žirovnici, nato se bomo vračali čez Gornji Grad in pozdravili tam škofovega tajnika, ki je sedaj župnik na Gornjem Gradu, tam se bomo še malo zadržali in se bomo nato vrnili nazaj na Dobrno, ker imam ob 18h sv. mašo na Kozjaku. Verouk teče po ustaljenem redu. Družino si vzemite naročniki. V mesecu oktobru urejate žup. cerkev župljani iz Klanca. Vam iz Dobrne iskrena hvala za skrb v mesecu septembru.

Vse lepo in veliko božjega blagoslova vam želim.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Lepo se zahvaljujem za lepo udeležbo pri sv. maši v sredo, ko smo imeli dekanijski duhovniki tukaj konferenco in potem za pogostitev in kosilo. Nabavil sem tudi vse termostatne ventile za radijatorje v cerkvi in župnišču. Vseh je osemnajst. Plačal sem 525€. Morda že v soboto jih bomo namestili na radijatorje, da potem aktiviramo peč. Če bo to delo steklo v soboto, bom pravočasno obvestil ključarje, ker bomo potrebovali nekaj mož in fantov za pomoč. Tudi kakšna gospodinja bi bila dobrodošla, da bi kaj pripravila v kuhinji za pod zob. Priporočam se za sv. maše, ker za nekaj sred in sobot v oktobru in novembru ni naročena nobena sv. maša. Če ne bo naročil, tudi ne bom maševal pri vas, toliko v vednost. Delno smo že sanirali steno v prezbiteriju, bomo videli, kakšna bo reakcija do spomladi, ko bomo dokončno uredili.

Želim vam vse lepo in obilo božjega blagoslova.

Milan žpk