Oznanila 11. 1. 2015 – 18. 1. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Nadaljujem z družinskim blagoslovom. Danes po drugi sv. maši bi se rad srečal z družinami Štimulak,  družinami Kristan in z ostalimi v tem novem naselju, če bodo doma. Jutri, v torek in v sredo bom blagoslovil Zavrh nad Dobrno, v četrtek in petek Vrbo, v soboto še preostali del Paroža. Za vse ostale, ki bi še želeli dati blagosloviti, bom sporočil v nedeljo. Do sedaj so bila tako lepa srečanja in prijetno sem presenečen nad vašo gostoljubnostjo spoštovani župljani. Ne bom zlorabil vašega zaupanja. Iskrena hvala. Ko bom zaključil s temi srečanji, bom tudi o vsem poročal. Reden verouk je za vse skupine razen prvega razreda. Verski list Družino si vzemite naročniki. Za čiščenje župnijske cerkve naprošam župljane Dobrna.

Podajam nekaj podatkov iz statistike verske prakse za leto 2014, kakor se je pokazala v številkah: Naročnikov verskega tiska po Žup. uradu je bilo: Družin 10, Ognjišč 15, List Prijatelj 1, Misijonskka Obzorja 1, Mavrica 2 in Mohorjeve knjige 2 naročnika. Gotovo ste še mnogi naročeni po pošti ali kupujete v Kiosku, kar je zelo hvalevredno. Vseh krstov je bilo v župniji 29, vseh porok 12; nekaj od drugod. Vseh pogrebov je bilo 25 s cerkvenim obredom. Povprečna nedeljska udeležba pri sv. maši se giblje med 200 in 250. Sv obhajil je bilo razdeljenih 15500. Vseh denarnih sredstev se je preteklo leto steklo v cerkveno blagajno 31750€. Izdatkov je bilo za 35450€. Razliko sem pokrival z osebnimi prihranki. Nikomur nismo ničesar dolžni. Sproti smo plačevali položnice, nabavili smo 12000l kurilnega olja. Ozvočili smo župnijsko cerkev in namestili smo slušno zanko. Ozvočili smo cerkev sv. Miklavža, župnišče smo solidno prenovili od  znotraj. Opravili smo še nešteto drugih drobnih del, ki pa seve da niso bila zastonj. Gospod Pavli bo blagajniško knjigo pregledal in podpisal. To je le nekaj podatkov, ostalo bom sproti obveščal in o vsem poročal. V prihodnjih oznanilih bom še kaj več napisal, za zdaj naj no dovolj. Moja želja je, naj vam dobri Bog vaše roke pozlati dragi župljani.

Vaš Milan, žpk