Oznanila 10. 5. 2020 – 17. 5. 2020 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo pozdravljeni preko spletne strani župnije Dobrna. Začeli smo s svetimi mašami. Iskrena hvala, ker se držite strogih varovalnih ukrepov. V ponedeljek sem imel pri sv. maši tudi tri polnoletne ministrante. Niso imeli mask, držali so varnostno razdaljo in eden udeleženeec pri sveti maši nas je zatožil na škofijo in sem bil grajan in opozorjen. Zato prosim ne prihajajte brez mask in pred vhodom si razkužite roke. Tiste dobre pol ure pa bomo že zdržali. Pri maši sodelujte z ljudskim petjem, zborovsko petje je zaenkrat še prepovedano. Prosim darujte pri sv. mašah za potrebe naše župnije in dajte cenjeni dar v skrinjo, kjer piše za potrebe cerkve, potem ko odhajate iz cerkve. Iskrena hvala. Z postavljanjem odrov na zvoniku so že začeli. Nadaljujejo ta teden. Iskrena hvala za razumevanje in za velikodušno pomoč zlatih botrov in drugih, ki mi sedaj prostovoljno prispevate, da bomo delo uspešno začeli in zaključili. Sedaj je vpisanih že 70 botrov, še toliko bi jih bilo potrebno, da bi bila finančna konstrukcija pokrita. Zato lepo prosim, pomagajte. Družinam in posameznikom se iskreno zahvaljujem. Priporočam vam delo v molitev.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo pozdravljeni preko spletne strani. Začeli smo s svetimi  mašami, vendar se moramo držati strogih varnostnih ukrepov, kot so nošenje maske, razkuževanje rok, nič stiskanja rok pri pozdravu miru in sprave in obhajanje na roko. Tudi razdaljo en meter in pol moramo upoštevati med udeleženci svete maše, razen če so člani iste družine. Prosim vas tudi, da vsako nedeljo darujete za potrebe župnije v tisto skrinjico tam na mizi. Dar dajte v skrinjico potem, ko odhajate iz cerkve. Položnic za župnijo je za cca 100€ mesečno. Ne vem ali je že nakazan denar od prodaje lesa, ker do petka je potrebno na delavski hranilnici plačati 1350€ za kurilno olje. Gospodu Borovniku, ki je les prevzel ste dali napačan naslov. Vedno je tako: Župnija Sveti Jošt na Kozjaku in nato če gre za nakazilo se napiše transakcijski račun in nato pošta 3204 Dobrna. Zato dajte g. Borovniku točen naslov. Sicer lahko VURS bremeni župnijo Dobrna. Toliko v vednost.

Naj vas spremlja božji blagoslov in ostanimo zdravi.

Milan žpk