Oznanila 10. 5. 2015 – 17. 5. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE DOBRNA

Pred nami so trije prošnji dnevi pred praznikom Gospodovega Vnebohoda. Prosimo Jezusa, da nas tudi po svojem Vnebohodu spremlja z svojim blagoslovom in ostaja med nami in nam pošlje obljubljenega Sv. Duha. Molitve in prošnje bodo združene skupaj s šmarnicami. V petek ob 18h bo sv. spoved za letošnje prvoobhajance in za njhove starše. Otroke bom spovedoval v veroučni učilnici, gospod Srečko pa starše v spovednici. Po maši bomo imeli kratko vajo, da bo v nedeljo vse potekalo v najlepšem redu. Polovica klopi v cerkvi bo namenjena družini prvoobhajanca. Uraden fotograf bo gospod Klemen Langus iz Šentjurja in snemalec gospod Čulk iz Radeč. Nekaj posnetkov bomo neredili že pred sv. mašo, da bo po maši vse hitreje teklo. Po slovesnosti v cerkvi bodo prvoobhajanci in starši pogoščeni v novi veroučni učilnici. Otroci bodo prejeli spomin na prvo sv. obhajilo-Molitvenik, rožni venček, spomin zadnje večerje in še kaj, da bo veselje popolno. Otroci in starši bodite pred župniščem ob 9.30h. Ko bo skupaj pozvonilo, gremo v sprevodu v cerkev in začnemo s slovenostjo. Starši boste dali okrasiti cerkev, vendar ne pretiravajte v razkošju, ker bo čez 14dni sv. birma in bodo starši birmancev dali tudi okrasitev cerkev. Ne delajte si prevelikih stroškov, naj bo res okrašeno v naših srcih, da bo prostor za Gospoda. Ta teden začnejo še z obnovitvenimi deli v pritličju župnišča v kopalnici in sanitarijah in potem bo župnišče solidno urejeno za nekaj desetletij, kot je bilo do sedaj. Reden verouk. Iskrena hvala staršem za lepo očiščeno cerkev.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk