Oznanila 10. 4. 2022 – 17. 4. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Začenjamo Veliki teden, ko se bo pred našimi očmi odvijala drama odrešenja. Z velikim četrtkom začenjamo sveto tridnevje, ko začenjamo obhajati Jezusovo  velikonočno skrivnost. Ni samo Velika noč tako pomembna, že prej se začenja ta priprava, vseh 40. dni  postnega časa nas je pripravljalo  na ta veliki dogodek, sveto tridnevje je semo višek vsega odrešenjskega dogajanja, ki nas pripelje do slave vstajenja in poveličanja nešega Gospoda Jezusa Kristusa. V četrtek  obhajamo spomin zadnje večerje, s katero je Jezus na neki način zaključil zemeljsko življenje in se pripravil na čas, ko bo v Božjem kraljestu pil novo vino, še prej pa ga je čakalo trpljenje, ponižanje, ki je bilo le začasno, saj ga je že v nedeljo čakala slava Vstajenja in poveličanja. Zato, lepo prosim vzemite si čas in radi prihajajte v svetem tridnevju k obredom, naj vam ne bo žal časa, ki ga boste posvetili svoji duhovni rasti. V soboto zjutraj ob 7h bo blagoslov ognja, nato bo čez dan blagoslov velikonočnih jedil. Razpored je napisan na posebnem listu na oglasni deski. Zvečer ob 19h bo Vigilija in krst in sveta birma odrasle osebe. V nedeljo bo vstajenska maša ob 6.30h, druga pa bo ob 11h dopoldne. Lepo vam priporočim velikonočno nabirko in tudi skromne darove ob blagoslovu jedel za Božji grob v Sveti Deželi. Bodimo velikodušni in solidarni. Četrti, peti in šesti razred še opravijo sveto spoved.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Začenjamo Veliki teden, ko se bo pred našimi očmi odvijala drama odrešenja. Z velikim četrtkom začenjamo  sveto tridnevje, ko začenjamo obhajati Jezusovo velikonočno skrivnost. Ni samo Velika noč tako pomembna, že prej se začenja ta priprava,vseh 40 dni postnega časa nas je pripravljalo na ta veliki dogodek, sveto tridnevje je samo višek vsega odrešenjskega dogajanja, ki nas pripelje do slave vstajenja in poveličanja našega Gospoda Jezusa Kristusa. V četrtek obhajamo spomin zadnje večerje, s katero je na nek način zaključil zemeljsko življenje in se je pripravljal na tisti čas ,ko bo v božjem kraljestvu pil novo vino, še prej pa ga je čakalo trpljenje, ponižanje, ki je bilo le začasno, saj ga je že v nedeljo čakala slava Vstajenja in poveličanja. Zato lepo prosim vzemite si čas in radi prihajajte k svetemu tridnevju, naj vam ne bo žal časa, ki ga boste posvetili svoji duhovni rasti. V soboto zjutraj ob 8h bo blagoslov ognja in gobe, ob tem darujte za božji grob. Popoldne ob 17h začenjamo velikonočno vigilijo, slavje Luči, poslušali bomo božjo besedo, po Evangeliju molimo litanije vseh svetnikov in izpovemo vero, nato nadaljujemo sveto mašo. Po sveti maši še bomo blagoslovili velikonočna jedila. V nedeljo bo vstajenjska sveta maša ob 9h zjutraj. Priporočam se za velikonočno nabirko. Radi kaj več darujte.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk