Oznanila 10. 4. 2016 – 17. 4. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes uradno naša celjska škofija obhaja svoj 10 letni jubilej, ko je bila ustanovljena leta 2006. Ob 15h se  začne slovesnost v celjski stolnici in se bo nadaljevala z slovesnim somaševanjem slovenskih škofov z pridigo mariborskega nadškofa Alojzija Cvikla. Lepo bi bilo, da se iz vsake župnije udeleži nekaj ljudi in se  Bogu zahvalimo za svojo škofijo in škofa. Ker ob nedeljah ne morem sklicati sestanka za starše veroukarjev zaradi pastoralne zasedenosti, zato vabim starše letošnjih birmancev na sestanek v petek po večerni sv. maši v veroučno učilnico. Pogovoriti se moramo o sv. zakramentu in da se na prejem čimbolj  lepo in duhovno pripravimo, kajti datum birme se hitro približuje. Prihodnjo nedeljo obhajamo nedeljo  Dobrega Pastirja in molili bomo za nove duhovniške in redovniške poklice. Druga sv. maša je pri Sv. Miklavžu.Kakor sem vas že obvestil,  vas tudi danes obveščam in vabim prihodnjo nedeljo na ogled veseloigre SESTANEK HIŠNEGA SVETA. Predstava se začne ob 16h. Vsak udeleženec naj prispeva prostovoljni dar. Pristnega smeha in prijetnega razpoloženja nam manjka. Po predstavi vas čaka kozarček dobre kapljice iz moje kleti. Napolnite dvorano do zadnjega stola. Reden verouk je za vse skupine. Predračun za obnovo strehe na stavbi KARITAS znaša 4750€. Morda pridejo že ta teden. Če bo lepo vreme, bo delo v treh dneh zaključeno. Tudi dvokriljna železna vrata za stopnišče se že izdelujejo. Za čiščenje in krašenje žup. cerkve naprošam farane iz Zavrha in Brdc. Vam župljani iz Dobrne iskrena hvala za delo v marcu, za ureditev božjega groba in okrašeno cerkev.

Vse naj spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Danes uradno naša celjska škofija obhaja svoj 10 letni jubilej, ko je bila ustanovljena leta 2006. Ob 15h  se začne slovesnost v celjski stolnici in se bo nadaljevala z slovesnim somaševanjem slovenskih škofov z  pridigo mariborskega nadškofa Alojzija Cvikla. Lepo bi bilo, da se iz vsake župnije udeleži nekaj ljudi  in se Bogu zahvalimo za svojo škofijo in za škofa. Prihodnjo nedeljo obhajamo nedeljo Dobrega Pastirja in  bomo molili na nove duhovniške in redovniške poklice, saj čutimo veliko pomanjkanje le teh. V prihodnosti bo še večje pomanjkanje. Prihodnjo nedeljo bo ob 16h v Slomškovi dvorani pri žup. cerkvi predstava veseloigre SESTANEK HIŠNEGA SVETA. Predstavila jo bo nam že znana dramska skupina iz Zgornje Ložnice pri Slov. Bistrici. Vsak udeleženec naj prispeva prostovolji dar. Pristnega smeha in prijetnega razpoloženja nam manjka. Po predstavi vas čaka kozarček dobre kapljice iz moje kleti.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk