Oznanila 10. 2. 2019 – 17. 2. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k delavniškim sv. mašam. Jutri je god Lurške Matere božje, zato je svetovni dan bolnikov. Sveti oče papež Frančišek je ob tej priložnosti napisal kar dolgo pismo na to tematiko. Tudi župnik v Šoštanju, Jože Pribožič, ki oskrbuje bolnike v Topolšici nam je danes posredoval nekaj misli, ko se je srečeval z bolniki več kot 30 let. Zato smo to njegovo razmišljanje brali po Evangeliju. Vsi smo se že srečali z boleznijo ali pa imamo koga od svojih najbližjih bolanega. Morda je včasih bolezen kot blagoslov ali nova šansa, da potem začne človek živeti bolj kvalitetno, bolj poglobljeno. Življenje in zdravje ni samo po sebi umevno. Zato se je potrebno truditi. Človek mora živeti sproščeno in ne narejeno. V nedeljo 24. februarja popoldne ob 15h bo v Slomškovi dvorani predstavitev veseloigre “ZAKONCI  ŠTRAJKAJO” Nam že znana dramska skupina iz Zgornje Ložnice ali iz Venčesla pri Slovenski Bistrici nam bo to veselo igro predstavila. Na voljo bo veliko smeha in prijetnega razpoloženja, zato ne zamudite priložnosti. Prostovoljni prispevek bo  5€. Šolska mladina ta teden opravi sveto spoved pred počitnicami.

Naj vas vse  spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk