Oznanila 10. 2. 2013 – 17. 2. 2013 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Z današnjo nedeljo zaključujemo krog navadnih nedelj v cerkvenem letu, saj v SREDO že začenjamo SVETI POSTNI ČAS, ki nas bo spremljal celih 40 dni. Če bo v torek pust norčav in si bomo natikali različne maske pa bo PEPELNICA trenutek streznitve, saj bomo soočeni z resničnostjo, da smo trohljivi in minljivi in da ko umremo ostane za nami samo prah in pepel. Toda iz te zapisanosti smrti nas rešuje Jezus z svojim odrešilnim trpljenjem, smrtjo in vstajenjem. Resničnost pepela se vsako leto za mnoge ljudi uresniči, toda če so verovali v vstajenje in večno življenje in se tega niso bali priznati in s tem prepričanjem  so tudi živeli, potem se smejo skupaj z Kristusom veseliti zmage nad smrtjo. Da se bomo mogli  tudi mi skupaj s Kristusom veseliti te zmage nas postni čas vabi k poglobljeni molitvi, k postu v korist ubogih in trpečih in k dobrim delom. Tako bo post za nas koristen in zdravilen. Ob petkih in nedeljah bomo molili sv. križev pot in se spominjali vsega tega kar je Jezus za nas storil. Tudi sami velikokrat doživljamo svoj križav pot in ob misli na Kristusa lažje premagujemo svoje težave. V sredo vabljeni v čimvečjem številu k sveti maši in k pepeljenju. V nedeljo pa je druga sv. maša pri Miklavžu, zato lepo vabljeni.

V torek deveti in peti razred nimata verouka, za vse ostale je reden verouk.

Verski list Družina čaka na naročnike.

Vse kmetovalce, ki imajo v najemu cerkveno zemljo naprošam, da se v tem tednu oglasijo, poravnajo najemnino za lansko leto in da napišemo najemno pogodbo za nadaljnih nekaj let. Naj Prinesejo s seboj fotokopije parcelnih številk, ki jih koristijo. Prosim, naj vabilo vzamejo resno.

V sredo je strogi post. Naj  pepelnična sreda mine spoštljivo in dostojanstveno ob pokopu pusta.

Želim vam globoko doživljanje postnega časa.

Vaš  Milan, župnik