Oznanila 10. 10. 2021 – 17. 10. 2021 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Lepo vabljeni k oznanjenim svetim mašam. Nadaljujemo  z veroučnimi srečanji. Z veseljem prihajajte in zavzeto sodelujte. V nedeljo bo malo kasneje sv. maša pri Miklavžu, ker bo ob 11h na Dobrni, pri Miklavžu pa bolj družinska sveta maša združena z svetim krstom. Kdor želi se lahko pridruži. Papež Frančišek je za obdobje dveh let razglasil takoimenovano Sinodo o sinodalnosti v Cerkvi. Kaj to pomeni, si boste lahko prebrali, ko boste vzeli Oznanila in z njimi tudi list na katerem piše za Sinodalno Cerkev. Ob začetku Sinode bo v Celjski stolnici slovesna škofova sveta maša z duhovniki in verniki to v nedeljo ob 15h. Več bom sporočil prihodnjo nedeljo.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vabljeni k svetim mašam. Po možnosti se dajte cepiti, da se boste bolj mirne vesti lahko udeleževali  svetih maš, kajti enega od pogojev morate izpolnjevati: ali da ste preboleli covit, ali ste cepljeni, ali se daste testirati. Če vsega tega ne izpolnjujete, vam bodo povsod vrata zaprta. Ali ni škoda, za koliko lepih stvari boste prikrajšani. Tudi ta teden lepo vabljeni k sveti maši. Papež Frančišek je za obdobje dveh let razglasil takoimenovano Sinodo o sinodalnosti v Cerkvi. Kaj to pomeni, si boste lahko prebrali na sprmljevalnem listu skupaj z Oznanili. Naslov nosi “ZA SINODALNO CERKEV”. Ob začetku sinode bo v celjski stolnici v nedeljo ob 15h slovesna škofova maša, skupaj z duhovniki in  verniki škofije Celje. Vabljena sta po dva iz vsake župnije. Več bom sporočil še v nedeljo.

Milan žpk