Oznanila 1. 5. 2022 – 8. 5. 2022 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA.

Začenjamo mesec maj, priljubljeni mesec za obisk šmarnic in za češčenje Matere božje. Otroci bodo prejeli plakete Matere božje in vsak dan nalepko, ki jo bodo nalepili na ustrezno mesto. Začnite že kar danes in vztrajajte do konca meseca. Začenjamo z rednim veroukom. Birmanci ponovite vso snov do četrtka. V sredo imamo v naši župniji dekanijsko rekolekcijo za duhovnike dveh dekanij – Nova Cerkev in dekanija Celje. Srečanja se bo udeležil naš škof Maksimilijan in bo vodil sveto mašo ob 9.30h. Prosim, ča se svete maše udeležite v čimvečjem številu. Po sveti maši bomo imeli srečanje v novi veroučni učilnici. Poskrbeli bomo za malico in skromno kosilo. Vseh duhovnikov bo okoli 20. V soboto 7.maja pa bomo imeli SINODALNI DAN za našo župnijo. Zato prosim vse člane ŽPS in Ključarje, cerkveni pevski zbor, člane  župnijske Karitas, bralce božje besede, starejše ministrante, čistilke cerkve. Udeležite se svete maše, nato nadaljujemo v novi veroučni učilnici. Srečanje bomo zaključili od 12.30h do 13h. To srečanje moramo imeti in poslati zapisnik o srečanju na škofijo. Stvar vzemite resno. V nedeljo bo srečanje na dekanijski ravni v Vojniku ob 15h. Dva člana se bosta udeležila iz naše župnije. Vse moramo spraviti od streho, ker ne vemo, kaj nas čaka jeseni. Danes iskrena hvala za darove.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo in doživeto nam je uspelo izpeljati v sredo sinodalni dan. Iskrena hvala gospe Ani Avberšek, ki si je zelo prizadevala in bo tudi lepo poročilo napisala za škofijo. Iskrena hvala tudi v sem navzočim za lepo sodelovanje. Tudi smo bili pogoščeni po srečanju. Izbrati moramo še dva ključarja za župnijo in potrditi člane ŽPS do jeseni. V soboto bomo imeli SINODALNI dan še na Dobrni. V nedeljo pa je sinodalni dan za celo škofijo v Vojniku ob 15h. Dva člana se udeležita iz vsake župnije. Namesto v soboto bo sveta maša v petek popoldne. Sprejmite z razumavanjem.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk