Oznanila 1. 5. 2016 – 8. 5. 2016 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k svetim mašam. Pri jutranji sv. maši bomo sledili šmarničnemu branju z naslovom Ljubim  te Terezije čudovite zgodbe o Tereziji Deteta Jezusa, zvečer bodo šmarnice za šolsko mladino in bomo sledili razmišljanju z naslovom z Marijo v življenje izredno lepe zgodbe o Fatimski Mariji. Vsi otroci, ki se bodo redno udeleževali šmarnic bodo dobili plakat in vsak dan eno nalepko in bodo sestavljali mozaik. Vsi, ki ne bodo nikoli manjkali, bodo poromali k Mariji na Sveto Goro pri Gorici in to za nagrado. Vzemite otroci stvar resno in takoj jutri začnemo. Obvestite se med seboj. Pri šmarnicah sprejemamo tudi nove ministrantke in ministrante, da se naučijo čimprej streči pri sv. maši. V četrtek je Gospodov Vnebohod mineva že 40 dni od velike noči. V petek bo večerna maša pri naših gasilcih. Če bo lepo vreme bo sv. maša na prostem, sicer pa v dvorani. Udeležimo se svete maše v čimvečjem številu in sodelujmo z ljudskim petjem. V petek obiskujem tudi bolne in ostarele. Ta teden smo nabavili še 2000l kurilnega olja. V sredo smo odstranili garažo ob pomoči zvestih mož in fantov. Iskreno se vam zahvaljujem. Danes pa vse udeležence sv. maše iskreno naprošam za prvonedeljsko nabirko, saj smo cerkveno blagajno dobro izpraznili. Za vsak dar iskrena hvala. Vrata na stopnicah bodo montirali takoj po 10.maju. Letos smo v tako kratkem času postorili že veliko stvari. Hvala dragi župljani.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Lepo vas vabim k sv. mašam. Jutri ste lepo vabljeni k blagoslovu konj ob enajsti uri. V četrtek je slovesen  praznik GOSPODOV VNEBOHOD. Mineva 40 dni od Velike Noči Sveta maša bo ob 17h. Tudi v soboto  bo sv. maša ob 17h, ker moram biti ob 19h v Vojniku na eni slovesnosti. Ta teden so nam pripeljali 1500l  kurilnega olja. Plačal sem 1056€. Na sestanku ŽPS IN KLJUČARJEV smo naredili zazpored prazničnih in nedeljskih  sv. maš zaradi mojih obveznosti na Dobrni. Les za obnovo klopi v žup. cerkvi ja razrezan in se že suši.Vrt bo začasno obdelovala gospa Čas s sodelavko. Ribez bosta negovala gospod Podpečan in gospod Javornik. Pristopilli bomo tudi k obnovi oltarja Sv. Jožefa. Za krašenje oltarjev še naprej naprošam  župljane, da velikodušno prispevate tisti dar, da se celo leto petem oltarji krasijo iz tistih prostoviljnih darov, ki ste jih v ta namen darovali.

Naj vas vse spremlja božji blagoslov.

Milan žpk