Oznanila 1. 3. 2015 – 8. 3. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes vsa slovenska Cerkev izbira nove člane župnijskih pastoralnih svetov, ožjih sodelavcev dušnih pastirjev po naših župnijah. Načini izbiranja so od župnije do župnije različni. Za našo župnijo sem že v nedeljo razdelil 200 volilnih listov, šolska mladina jih je odnesla domov okoli 100 in še danes vam je na  voljo 150 listov, da jih lahko vzamete tisti, ki  vas v nedeljo ni bilo tukaj. Na volilnem listu napišite enega, za katerega ste prepričani, da vas bo dobro zastopal pa naj bo to možki ali ženska ali mlad človek, ki je polnoleten. Kandidat mora biti iz vašega zaselka. Vse izpolnjene liste prinesite v nedeljo k sveti maši in jih boste oddali v posebno škatlo za ta namen pripravljeno. Zvečer bo komisija vse liste pregledala in na seznam napisala vse, ki so dobili največ glasov iz vašega kraja. Lahko napišete dosedanjega člana ali članico iz vašega kraja, saj so vredni zaupanja in smo lepo sodelovali, ali pa napišete drugo ime in priimek. Vam popolnoma zaupam. Ne izbiram jaz, ampak vi. Tudi, če vsak ne bo izpolnjeval pogojev, je v vrstah članov in članic dobrodošel. Vsi izbrani kandidati bodo dobili z  strani škofije posebno listino in s tem se bo začel njihov petletni mandat. Zato vzemimo to izbiranje kandidatov resno in odgovorno in naj vsi oddani listi  pridejo v nedeljo nazaj. Šesti razred ta teden nima verouka in tudi peti razred, ker grem v torek na pogreb  v Ljubljano pokojne Božnik Ive. Priporočam jo v molitev in za darovane sv. maše. Danes vam iskreno priporočim prvonedeljsko nabirko. V petek pred in po verouku obiskujem bolne in ostarele. Lepo vabim k pobožnosti sv. križevega pota. Na voljo sta tednik Družina in Ognjišče za marec.

Želim vam lep sončen marec.

Vaš Milan, žpk