Oznanila 1. 2. 2015 – 8. 2. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Začenjamo najkrajši mesec v letu. Jutri praznujemo slovesen praznik “Jezusovo darovanje v templju ali   Svečnica.” Starček Simeon je Jezusa razglasil za LUČ v razsvetljenje poganov in v slavo Izraela božjega ljudstva. Zato na ta dan slovesno blagoslovimo sveče in obnovimo krstne obljube. Sveče boste dobili pri gospe Ireni pred začetkom svete maše. V torek na god sv. Blaža z globoko vero pristopite k blagoslovu, ko se temu svetniku priporočamo, da bi bili obvarovani bolezni v grlu in bili obvarovani vsakega drugega zla. Po naši veri in zaupanju bomo tudi uslišani. Na prvi četrtek lepo vabljeni k molitvi za nove duhovniške in redovniške poklice. V petek pred in po verouku obiskujem bolne in ostarele. Vsi bodo prejeli tudi blagoslovljeno svečo. Reden verouk je za vse skupine. Šesti razred naj se jutri zjutraj udeleži sv. maše namesto verouka. Danes trkam na dobroto vaših src in prosim za prvonedeljsko nabirko. Izgleda, da bomo deležni še kar nekaj  snega, zato prosim može in fante, da imate skrb, da sneg očistimo okoli cerkve in župnišča. Sam tega res ne zmorem. Iskrena hvala. Družina in novo Ognjišče čakata na naročnike. Če še kdo želi obnoviti naročnino ali da postane novi naročnik, naj to stori še ta teden.

Želim vam veliko radosti ob čiščenju  snega pa brez zlomov nog in rok.

Vaš Milan žpk