Oznanila 1. 12. 2019 – 8. 12. 2019 Leto ”C”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Lepo vabljeni k oznanjenim sv. mašam. Začenjamo Sveti Adventni čas; čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Domove bomo okrasili času primerno. Tudi na trgu pod žup. cerkvijo bomo blagoslovili Adventni venec. Vsako leto se Fantje iz Zavrha potrudijo in nam pomagajo ustvariti adventno razpoloženje, ki nas uvede v praznovanje Božjega rojstva. Tudi imate na voljo veliko adventnih venčkov in drugega okrasja, ki jih po zmerni ceni prejmete od žup. Karitas. S tem podpirate njeno uspešno delovanje v dobrobit ljudem. Iskreno se vam zahvaljujem za to lepo dejanje. V sredo nadaljujemo s srečanji za ŽPS in Ključarje v veroučni učilnici po sveti maši zvečer. Prosim za zanesljivo udeležbo. V četrtek pa se bomo tudi letos srečali z Miklavžem ob 16.30h v podružni cerkvi Sv. Miklavža. Do torka zvečer še lahko prijavite svoje otroke. Do sedaj je prijavljenih 55. Pri župnišču boste  lahko kupili lučke in s prižganimi lučkami se bomo podali k Sv. Miklavžu. Ob 16h gremo iz pred žup. cerkve. Bodimo točni, ker ima Miklavž to noč še veliko dela. V petek obiskujem bolne in ostarele pred in po verouku. Danes velikodušno darujte za pomoč  KARITASU. Iskrena hvala. Reden verouk je za vse skupine.

Veliko adventnega veselja vam želim.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

 Vabljeni k svetim mašam ob nedeljah in tudi to soboto. V soboto se bomo srečali z Miklavžem. Še lahko prijavite otroke gospe Jelki. Začeli smo Sveti Adventni čas. Blagoslovili bomo adventne vence in ostalo okrasje, ki nas bo uvedlo v praznovanje praznika božjega rojstva. Danes imate tudi priložnost za sveto spoved. Če imate v kateri družini bolne in ostarele, me prosim povabite, da jih obiščem in jim prinesem sveto obhajilo za praznike. Nikomur ničesar ne vsiljujem. Prišel bom, če boste povabili. Na voljo imate družinske pratike in Marijanski koledar za leto 2020.

Želim vam veliko Adventnega veselja.

Milan žpk