Oznanila 1. 11. 2015 – 8. 11. 2015 Leto ”B”

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE  DOBRNA

Danes se spominjamo vse tistih rajnih, ki so že dosegli slavo vstajenja in večnega življenja in spadajo v vrsto svetnikov in svetnic. Teh je nepregledna množica in spremljajo Kristusa poveličanega in vstalega. Jutri pa se bomo spominjali vseh tistih rajnih, ki pa so še na poti očiščevanja in so še potrebni naših molitev in prošenj. Jutri bosta tukaj dve sveti maši, ker bo ena na Paškem Kozjaku. Ves teden bomo pri sv. mašah molili po namenu sv. očeta oče naš, vero in prosili za popolni odpustek. Prihajajte v večjem številu k sv. mašam. Že danes zvečer ob 17h bomo molili v ta namen in po molitvah prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Lepo vabljeni. Danes vas tudi iskreno naprošam da darove, ker je prva nedelja, da bomo lažje poslovali. V soboto, ko smo bili na romanju nam je bilo vdrto v župnišče in tat nas je oropal in odnesel kar lepo vsoto denarja, ki je bil namenjen za novo kritino stavbe Karitas. Storilcu so že na sledi, vprašanje pa je, če bomo dobili kaj vrnjenega denarja. Ta teden ima šolska mladina reden verouk. Prosim, da nosijo s seboj knjige in delovne zvezke in da lepo sodelujejo. Družina čaka na naročnike. V nedeljo (Zahvalno) bo v Novi Cerkvi dijakonsko posvečenje Majcen Gregorja ob 15h. Povabljeni smo, da ob tej priložnosti več molimo za duhovniške poklice in da se udeležimo tega slavja v sosednji župniji. Lahko dobite družinsko pratiko in marijanski koledar za leto 2016. Iskreno se zahvaljujem g.Pavlu Žužeku ker je posekal smreke lubadarice in vse uredil, kakor je potrebno.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Vaš Milan žpk

 

DRAGI ŽUPLJANI ŽUPNIJE SV. JOŠT NA KOZJAKU

Po sveti maši bo blagoslov grobov in molitve pri pokopališkem križu. Danes, ko nas bo veliko zbranih pri sv. maši, se vam iskreno priporočim za prvonedeljsko nabirko, da bomo lažje pokrili stroške za nabavo nove peči za kurilno olje, da bomo lahko pozimi nemoteno ogrevali cerkev in del župnišča. Sedanja peč je dotrajana in še deluje na odprt sistem in veliko toplote gre v nič. Pri novi bo vse avtomatizirano in varno. Termostatni ventili pa bodo spuščali toploto po potrebi. Prosim vse krajane, ki še čutite pripadnost Sv. Joštu in ste kakor koli povezani z to lepo župnijo, da nam pomagate izpeljati ta prepotrebni projekt. Po mojem pooblastilu bodo zanesljivi možje, ki jim jaz in župnija zaupamo potrkali na vaša vrata in vas prosili za pomoč v vrednosti od 20 do 30€. Več faranov bo pomagalo, prej bodo dela stekla in bomo začeli ogrevati. Zima  je pred vrati. Tudi sam z svojimi osebnimi prihranki pomagam župniji. Vse darove za sv. maše, ki jih opravljam v vaši cerkvi vračam nazaj za dobrobit vaše župnije. Tudi vsi, ki so karkoli storili pri obnovi Marijinega oltarja so naredili ZASTONJ. Celjski škof Ordinarij vam farani je res hvaležen za vso skrb, ki jo imate za cerkev in župnišče. V sredo na Martinovo, to je 11.nov. bo prišel med nas, tukaj daroval sv. mašo, blagoslovil obnovljeni oltar in ostala dela v cerkvi in v župnišču. Somaševala bova ob 17h zvečer. Gotovo si boste vzeli čas in prišli in svojemu škofu prisluhnili. Po maši bomo nazdravili z letošnjo dobro kapljico in verjetno bo tudi kaj za pod zob. Na voljo imam družinsko pratiko in marijanski koledar za leto 2016.

Naj vas spremlja božji blagoslov.

Milan žpk